Nauka języka od najmłodszych lat

Nie da się ukryć i jest to fakt powszechnie znany, że dzieci bardzo szybko się uczą. Im mniejsze dziecko rozpocznie naukę języka, tym szybciej z pewnością go opanuje. Używanie go będzie dla niego czymś normalnym, niewymagającym jakiegoś wielkiego skupienia. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że bardzo popularny jest aktualnie język angielski, gdyż może się on przydać w wielu sytuacjach.

Dzieci szybko zapamiętują nowe słówka, mają wrodzoną ciekawość świata. Chętnie uczą się piosenek. Naukę traktują jak zabawę. Wiele osób zdaje sobie z tego sprawę i stara się to wykorzystać, zwłaszcza że jest tyle możliwości, z których możemy skorzystać. W Internecie dostępne są bajki i piosenki po angielsku, które pozwolą dziecku osłuchać się z językiem, skojarzyć słowa z obrazem. Piosenki często zawierają elementy pokazywania, tańca, a ruch dodatkowo pozytywnie wpływa na proces zapamiętywania.

Świetnym sposobem na naukę języka angielskiego są czytanki po angielsku dla dzieci. Młodszym dzieciom można czytać, pokazując jednocześnie obrazki, tłumacząc słowa. Starsze dzieci mogą czytać już same i samodzielnie je tłumaczyć. Czytanki rozwijają nie tylko język, ale jak każda wartościowa książka dla dzieci, rozwijają też wyobraźnię, zdolność empatii, kreatywnego myślenia, rozumienia ciągów przyczynowo – skutkowych, i wiele, wiele innych. Książki są wspaniałym narzędziem. Czytanie dziecku jest wspaniałą formą rozrywki. Pozwala skupić na dziecku uwagę. Dziecko czuje się docenione w oczach rodzica i ważne dla niego. Czytamy komuś, bo jest dla nas ważny. Książka i historie w niej zawarte są doskonałym pretekstem do rozmowy o różnego rodzaju przemyśleniach, wartościach, spostrzeżeniach a nawet pomagają w rozwiązywaniu kłopotów. Książki pokazują, co jest dobre a co złe, moralizują. Jeśli dodatkowo możemy wykształcić w dziecku dodatkowe umiejętności językowe, to świetnie. Warto z tego korzystać. Dzieci z pewnością będą nam w przyszłości wdzięczne za czas i uwagę im poświęconą, za pomoc w nauce i za wspieranie ich rozwoju.

www.pouczyc.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here