Dają objawy niekiedy podobne do alergii. Alergiami jednak nie są. Nietolerancje pokarmowe – bo o nich mowa, bywają bardzo męczące. A jedną z najbardziej nieprzyjemnych jest nietolerancja histaminy.

Alergia czy nietolerancja histaminy? Poznaj różnicę!

Na histaminę organizm nie reaguje alergią. On jej nie toleruje! W związku z tym układ immunologiczny pozostaje na nią obojętny, a testy alergologiczne nic nie wykazują. A jakie są objawy takiej nietolerancji? Najczęściej jest to biegunka, wymioty, ból głowy, obrzęk w partiach twarzy, uczucie duszności, a niekiedy też zaburzenia rytmu serca. Jeśli do czynienia mamy z wtórną postacią nietolerancji, poprawa stanu jelit może doprowadzić do wyleczenia. W przypadku wrodzonej, trzeba z nią żyć, unikając produktów bogatych w histaminę.

Alergia na grzyby

Ta potrafi być niezwykle niebezpieczna. U niektórych osób dochodzi bowiem do zagrażającej życiu opuchlizny krtani. Jednym z najrzadziej uczulających gatunków jest azjatycki grzyb reishi. I ze względu na jego skład warto powiedzieć o nim więcej. Grzyby reishi – właściwości i działanie tych grzybów doceniane są od wieków w Chinach i Japonii. Chronią przed nowotworami, rewitalizują, wzmacniają i odmładzają.

Jedz na zdrowie

Od jedzenia zależy nasze zdrowie. Dlatego jadłospis zawsze należ układać świadomie. Błędy mogą być nieprzyjemne. Dotyczy to zarówno zdrowia, jak i urody. Czy wiesz na przykład, że istnieją różne rodzaje cellulitu, które uzależnione są od diet? Tłuszczowy, wodny, cyrkulacyjny – z każdym można walczyć poprzez odpowiednią dietę.

www.lajfczat.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here