Wiele osób mając konkretny problem do rozwiązania, nie wie tak naprawdę do kogo konkretnego powinna zwrócić się o pomoc i poradę. Dziś zajmiemy się konkretnym prawnym stanowiskiem, jakim jest stanowisko radcy prawnego i opowiemy, z jakimi problemami możesz się do niego zgłosić. Przeczytaj uważnie – bardzo prawdopodobne, że jest tu rozwiązaniem twojego problemu, którego szukasz już tak długo!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/w-czym-moze-pomoc-radca-prawny/

Najważniejsze informacje o radcy prawnym

Radca prawny jest w Polsce traktowany, jako zawód zaufania publicznego, czyli cechują się m.in. tym, że ich podstawę prawną stanowi Konstytucja. Radca prawny ma za zadanie udzielić wsparcia i pomocy prawnej, która w głównej mierze polega na takich czynnościach jak – przekazywanie konsultacji i porad prawnych, przygotowywanie opinii prawnej, opracowywanie prawnych aktów, pełnienie roli przedstawicielskiej przed urzędami, sądami, jako obrońca, pełnomocnik. 

Zawód radcy prawnego wykonuje się na podstawie ustawy z dnia 6 lipca 1982 roku. Jest to ustawa o radcach prawnych. Tak, jak zostało wspomniane na początku – zawód radcy prawnego podlega Konstytucji. Dodatkowo podlega również tzw. normom deontologicznym radcy prawnego, który jest określony w Kodeksie Etyki Radcy Prawnego. Na radcę prawnego z reguły mówi się ,,mecenas’’, jest to taki jego zwyczajowy tytuł, jaki przysługuje również np. adwokatowi.

Z czym zgłosić się do radcy prawnego?

Jak już zostało wspomniane nieco wyżej, radca prawny zajmuje się sporządzaniem wszelkiego rodzaju wniosków, decyzji, wydawaniem opinii prawnych. Tak więc jeśli jesteś na drodze procesu sądowego, skargowego lub innego rodzaju i jako jedna ze stron musisz wykazać pewne prawne dokumenty, a nie umiesz tego wykonać, wtedy zwracasz się do radcy prawnego, który po zapoznaniu się z całą sprawą, pisze ci na nowo taki dokument lub poprawia ten już napisany. W wielu sprawach i sporach, dobrze napisany dokument prawniczy gwarantuje o wygranej, tak więc warto zapłacić za taką usługę. Dodatkowo, jeśli wybierzemy dobrego radcę prawnego to możemy mieć pewność, że weźmie od odpowiedzialność za swoją pracę, a my jako klienci możemy mieć pewność, że została ona wykonana profesjonalnie.

Przeczytaj też: http://www.rehaform.pl/kosmetyki-weganskie-uwazaj-na-podrobki/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here