Okapnik – profesjonalne wykończenie elewacji

Wykańczając dom, rzadko kiedy pamiętamy o detalach, które wpływają na jego funkcjonalność i stan techniczny. Wiemy, że konieczny jest porządny dach, ocieplenie czy rynny. Jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że taki element, jak np. okapnik, jest równie istotny, by móc w pełni cieszyć się bezpiecznym domem i oszczędzić sobie remontów i naprawy wielu usterek.

Zanim ostatecznie skończymy prace wykończeniowe na zewnętrznej części budynku, warto wykorzystać nowoczesne rozwiązania budowlane. Dzięki temu ściany domu będą zabezpieczone przed wilgocią i usterkami. W tym artykule poznasz profile tarasowe i balkonowe, z pomocą których profesjonalnie wykończysz swoje mieszkanie i elewację.

Zobacz pełną ofertę na https://pawotex.com/okapniki/

Profil okapowy – zabezpieczenie elewacji domu

Pogoda w naszym kraju jest bardzo zmienna. To sprawia, że mieszkanie narażone jest na różnego rodzaju negatywne działania czynników atmosferycznych. Ulewne deszcze, grad czy śnieżyca mogą uszkodzić nie tylko dach, okna czy rynny, ale i ściany zewnętrze. Chcąc temu zapobiec, warto zamontować okapnik. Ten niepozorny element sprawi, że woda spływająca z balkonów lub tarasów, nie uszkodzi elewacji budynku. Zabezpieczy go przed wilgocią, pęknięciami i innymi usterkami mogącymi powstać na skutek wody wchłoniętej przez ściany zewnętrzne.

Bardzo popularne są różne rodzaje okapników. Do każdego typu balkonu lub tarasu możemy wybrać odpowiedni. Profil balkonowy odprowadzi nadmiar wody z owego miejsca i uchroni nasz budynek przed wilgocią. Warto go zastosować, gdy nie tylko chcemy zabezpieczyć elewację przed deszczem i innymi opadami, ale i kiedy zależy nam na wykończeniu domu pod względem wizualnym.

Profil okapowy można bardzo łatwo zamontować. Nie potrzeba do tego specjalistycznych narzędzi lub wiedzy. Materiał, z którego jest wykonany, to wysokiej jakości aluminium zabezpieczone dodatkową warstwą ochronną. Taki zabieg gwarantuje, że na tym elemencie nie wytworzy się rdza.

Listwa okapnikowa – eleganckie wykończenie balkonów i tarasów

Niepozorna listwa okapnikowa z zewnątrz wygląda jak dodatkowa ozdoba elewacji. Nie dość, że zabezpiecza dom przed deszczem i spływającą wodą, to jeszcze nadaje mu niepowtarzalny styl. Jeśli więc zależy nam nie tylko na funkcjonalnym, ale i na estetycznym wykończeniu mieszkania, inwestycja w tego typu materiały jest strzałem w dziesiątkę.

Profile tarasowe to dedykowany element wykończeniowy każdego tarasu. Działają na takiej samej zasadzie, jak wcześniej wspomniana listwa. Jedyne, czym się różnią, to rozmiarami. Przede wszystkim dlatego, że ten rodzaj zabudowy jest zasadniczo większy i w inny sposób umiejscowiony przy bryle domu. Najczęściej więc, z uwagi na rozmiar, potrzebujemy większej listwy, by móc całościowo zabezpieczyć budynek przed wilgocią i opadami.

Podsumowując, listwa okapnikowa aluminiowa jest dostępna w dwóch wariantach. Może być wyprodukowana z najwyższej jakości aluminium lub anodowana na srebrno. Taki wybór profili gwarantuje, że idealnie dopasujemy je do stylu swojego domu oraz do rodzaju zabudowy tarasowej. Jeśli chcesz idealnie dopasować ten element wykończeniowy do elewacji, przed zakupem przejrzyj katalog listew okapnikowych, by wybrać tę, która w 100% wpasuje się wizualnie w bryłę budynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here