Mogłoby się wydawać, że etui do telefonu czy tabletu to jedna i ta sama kategoria, a produkty różnią się jedynie wielkością. Nic bardziej mylnego, w tym artykule chcieliśmy pokazać, że wybór pokrowca nie jest taki łatwy, dlatego warto wcześniej wysłuchać kilku porad. Nie będziemy natomiast przekonywać, że etui do tabletów jest niezbędne, ponieważ powinno wyniknąć to samoistnie.

Jaki typ pokrowca wybrać?

Są dwa podstawowe rodzaje etui do tabletów. Pierwszy to standardowy pokrowiec zamykany lub zapinany, w którym tablet umieszcza się w środku, a w momencie chęci skorzystania trzeba po prostu wyciągnąć całe urządzenie na zewnątrz. To właśnie pierwsza różnica między telefonami, a tabletami, bardzo rzadko zdarza się, aby telefon był noszony w czymś podobnym, ponieważ, ze smartfona korzystamy praktycznie cały czas, a ciągłe wyciąganie i wkładanie go do etui mogłoby być czasochłonne i trudne. Drugi typ to etui do tabletów z klapką, czyli pokrowiec, który nawet w momencie użytkowania jest częścią urządzenia. Swoim wyglądem może przypominać książkę, aczkolwiek jedna strona najczęściej jest zawijana pod spód, aby całość nie zajmowała zbyt dużej powierzchni. O ile pierwszy z wymienionych typów etui do tabletów jest dosyć klasyczny, to ten drugi może być zakupiony w różnych wariantach. Znaczenie oczywiście będzie miał rozmiar urządzenia, aczkolwiek etui otwierane mogą być wyposażone w dodatkową podpórkę, która ułatwia korzystanie w momencie, kiedy tablet kładziemy na stoliku lub biurku. Kolejnym dodatkiem może być etui do tabletów z wbudowaną klawiaturą. Dzięki temu nasze urządzenie zmieni się w notebook, a pisanie stanie dużo prostsze i szybsze niż w przypadku korzystania z ekranu dotykowego. Przykładowo takie zastosowanie tabletu może okazać się przydatne na uczelni, kiedy używamy urządzenia do prowadzenia notatek.

Co zyskujemy?

Etui do tabletów to bardzo przydatny dodatek, który sprawdzi się w kilku zasadniczych kwestiach. Po pierwsze wyposażając nasze urządzenie w pokrowiec, dbamy o to, aby nie niszczało, tzn. ekran nie był narażony na zarysowania, obudowa na otarcia i załamania, a całość nie kurzyła się i nie brudziła. Po drugie tablet zazwyczaj przechowujemy w plecaku lub torebce razem z innymi rzeczami, który mogłyby wpływać na jego stan. Warto, aby był on bezpieczny i odizolowany w swoim pokrowcu. Trzecia zaleta wykorzystywania etui do tabletów wiąże się z funkcjonalnością, czyli akcesoriami typu podstawki, klawiatura czy kieszonki, w których można coś schować. Dzięki temu korzystanie z urządzenia staje się łatwiejsze, szybsze i wydajniejsze.

Mamy nadzieję, że tym tekstem udało nam się Was przekonać, że etui do tabletów to po pierwsze dobre zabezpieczenie, a po drugie funkcjonalny dodatek, który możecie kupić na stronie https://xgsm.pl/pol_m_Etui-do-Tabletow-13084.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here