Polska telewizja satelitarna w UK

Wyjazd do Wielkiej Brytanii oznacza brak dostępu do wielu polskich produktów oraz usług. Nie oznacza to jednak, że trzeba zapomnieć o polskiej telewizji za granicą! Jest na to sposób. Sprawdź, w jaki sposób można odbierać polską TV podczas pobytu w UK!

Czy polska telewizja jest dostępna za granicą?

Wiele osób przyzwyczaiło się do oglądania polskiej telewizji. Niektórzy mają swoje ulubione seriale, programy informacyjne, publicystyczne, popularnonaukowe, na żywo śledzą również poczynania swoich drużyn piłkarskich i innych polskich sportowców. Polską telewizję lubią też oglądać najmłodsi widzowie – dostęp do szerokiej gamy materiałów dla najmłodszych jest bardzo pomocny również za granicą, gdzie pozwala na podtrzymanie więzi z rodzimym językiem.

Polska telewizja za granicą wprawdzie nie jest dostępna w zagranicznych pakietach programowych, ale można oglądać ją inne sposoby. Warto przyjrzeć się bliżej dostępnym opcjom, aby dopasować je do swoich potrzeb.

Jak oglądać telewizję z Polski za granicą?

Aby oglądać polską telewizję za granicą, można skorzystać z kilku różnych propozycji. Każda z nich ma swoje zalety i wady, dlatego najlepiej przyjrzeć im się nieco bliżej.

  1. Serwisy VOD

VOD, inaczej Video-on-Demand to serwisy internetowe, które są uznawane za telewizję przyszłości. Pozwalają na dostęp do różnorodnych materiałów, między innymi do seriali, filmów, programów informacyjnych, sportowych czy dla dzieci. Wystarczy je uruchomić – bez konieczności patrzenia na godziny ich nadawania w telewizji.

Serwisy VOD w podstawowym wariancie są bezpłatne. Aby otrzymać dostęp do szerszej gamy materiałów, należy opłacić dostęp. Koszty nie są zazwyczaj wysokie.

  1. Streaming telewizji

Druga propozycja to serwisy zajmujące się streamingowaniem, czyli przesyłaniem obrazu z telewizji na żywo. Są dostępne pod różnymi adresami. Umożliwiają one oglądanie różnych programów, przy czym warto pamiętać, że nadawane są one na żywo.

Minusem tego typu serwisów jest głównie dość słaba jakość przekazywanych materiałów. Wideo może się zacinać, długo ładować.

  1. Telewizja satelitarna

Ciekawa propozycja to także polska telewizja w UK dostępna jako telewizja satelitarna. W tym przypadku odbiór programów odbywa się dokładnie tak, jak w przypadku telewizji w Polsce. Konieczne jest dokonanie montażu anteny satelitarnej, a następnie podłączenie dekodera do telewizora.

Pod względem dostępnych programów telewizja satelitarna za granicą nie różni się od tej w Polsce. Można wykupić jeden z dostępnych abonamentów lub zdecydować się na telewizję na kartę. Ceny abonamentów zaczynają się już od około 20-30 złotych miesięcznie, dlatego nie jest to wysoki wydatek. Oczywiście, w wyższej cenie można otrzymać dostęp do szerokiej gamy dodatkowych programów.

Jak zamontować polską telewizję satelitarną za granicą?

Osoby zainteresowane montażem polskiej telewizji internetowej za granicą mają możliwość skorzystania z usług firm specjalizujących się w świadczeniu tego typu obsługi.

Oferują one swoim klientom różne pakiety programowe, dostarczają antenę, dekoder, a także zajmują się przeprowadzeniem prac montażowych. Dostępne są różne warianty umów, między innymi abonament, umowa z wykupieniem dekodera i anteny, dlatego można dopasować je do swoich wymagań.

Jeżeli zatem chcesz zacząć odbierać polską telewizję za granicą, w takim przypadku warto dobrać taką metodę, która będzie zapewniała szybki, tani i wygodny dostęp do programów telewizyjnych. Poza dostępem do telewizji przez internet można również zamontować antenę satelitarną, która umożliwia dostęp do znacznie szerszej gamy programów – także w bardzo atrakcyjnych cenach i bez konieczności płacenia abonamentu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here