Powiększanie ust

Z roku na rok medycyna estetyczna daje kobietom coraz większe możliwości. Zabieg powiększania ust jest wyjątkowo chętnie wykonywany. Nie ma się co dziwić! Usta są ważnym elementem kobiecej urody. Co koniecznie trzeba wiedzieć przed udaniem się na zabieg powiększania ust?

Dlaczego warto wykonać zabieg powiększania ust?

Powiększanie ust jest zabiegiem, który nie jest mocno inwazyjny. Nie jest również bolesny. Tuż przed zabiegiem pacjentka otrzymuje środek znieczulający, który aplikowany jest w postaci kremu. Dzięki temu w trakcie zabiegu kobieta nie czuje bólu lecz niewielki dyskomfort.

Warto pamiętać, że powiększanie ust jest zabiegiem upiększającym, który musi zostać dostosowany do konkretnej kobiety. Wyłącznie uwzględniając rysy twarzy pacjentki można dobrać taki kształt ust, który podkreśli zalety urody i ukryje jej defekty.

Warto o tym pamiętać wybierając lekarza, który ma wykonać zabieg powiększania ust. Nie tylko wykonanie zabiegu ma znaczenie, ale również, a może przede wszystkim, dobranie kształtu ust.

Kto nie powinien wykonywać zabiegu powiększania ust?

Powiększanie ust jest zabiegiem bezpiecznym, ale nie jest przeznaczony dla wszystkich.

Kobiety, które borykają się z chorobami nowotworowymi, cukrzycą czy chorobami autoimmunologicznymi muszą wstrzymać się z wykonaniem zabiegu. Dotyczy to również osób w trakcie leczenia stomatologicznego.

Powiększanie ust powinny na później odłożyć panie, które są w ciąży lub karmią piersią. Każda aktywna infekcja również jest sygnałem, by wykonać zabieg powiększania ust w innym terminie. Opryszczka, angina, infekcja dróg moczowych czy próchnica to sygnały, by się wstrzymać z zabiegiem.

Jakiego efektu można się spodziewać po zabiegu?

Powiększanie ust jest zabiegiem, którego efekty widać natychmiast. Trzeba jednak pamiętać, że usta w pierwszych godzinach po zabiegu będą opuchnięte. Mogą się więc wydawać większe niż są w rzeczywistości.

Już kilka dni po zabiegu, czyli po zejściu opuchlizny usta pacjentki będą jędrne. W zależności od użytego kwasu efekt jędrnych ust będzie zróżnicowany. Kwas hialuronowy, który jest bardziej usieciowiony daje trwalsze efekty. Jest również droższy.

Zabieg należy powtarzać co 6 miesięcy. Warto jednak wiedzieć, że można uzyskać również efekty, które będą widoczne nawet przez 12 miesięcy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermoklinika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here