Prostownica do loków

Już przez kilka sezonów panuje moda na robienie loków prostownicą. Takie loki wyglądają naturalnie, mają lekki skręt i doskonale się prezentują. Jednak nie wszystkie prostownice podołają zadaniu, ponieważ aby uzyskać doskonały efekt, wymagany jest model, który ma zaokrąglone krawędzie i którego zewnętrzna część mocno się nagrzewa.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Najważniejszą funkcją prostownicy jest możliwość regulowania temperatury, Oczywiste jest, że włosy cienkie nie będą potrzebowały tak wysokiej temperatury, jak włosy grube. Optymalna temperatura dla włosów cienkich to około 100 – 180 stopni, natomiast dla włosów grubych będzie to około 200 stopni. Dlatego najlepiej wybrać taką,, która ma zakres od 50 do 250 stopni – takich też jest najwięcej dostępnych. Bardzo ważny jest również rodzaj płytek grzejnych. Bezpośredni kontakt z włosami ma na nie bardzo duży wpływ, dlatego, aby je zabezpieczyć przed zniszczeniem, dobrze jest zorientować się, czy są produkty, które podczas robienia loków, nie naruszą kondycji naszych włosów. Otóż w ofercie wielu producentów akcesoriów fryzjerskich znajdziemy specjalne prostownice parowe z dodatkową funkcją jonizacji, które podczas prostowania lub robienia loków, nawilżają włosy i sprawiają, że się nie puszą i nie elektryzują. \

Jak kręcić loki prostownicą?

Tutaj sprawa wygląda nieco odwrotnie niż przy prostowaniu, ponieważ podczas robieniu loków płytki szerokie lepszy efekt dadzą i lepiej sprawdzą się przy włosach krótkich, natomiast płytki wąskie przy włosach długich. W sklepach znajdziemy prostownice, które są głównie przeznaczone do robienia loków – mają one zaokrąglone brzegi, a ich wierzch się nagrzewa. Kręcenie loków prostownicą jest bardzo łatwe. Wystarczy złapać kosmyk i zawiną go w kierunku głowy, a po wypuszczeniu z prostownicy, zakręcić go jeszcze palcem i spryskać lakierem utrwalającym.

Jeśli nie jesteś pewna, jak to zrobić, w internecie znajdziesz wiele tutoriali – nie tylko na blogach, ale również dokładnie przedstawionych na kanałach na YouTube.

www.jami-jami.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here