Proszek do prania dla niemowląt - obowiązkowa część wyprawki?

Troska o skórę niemowlęcia, od samego początku jego życia, jest chyba wpisana w nasze rodzicielskie DNA. Noworodek, niczym przysłowiowy papierek lakmusowy, jest przez nas traktowany niemal z namaszczeniem. I nic w tym dziwnego, ani złego – jego skóra jest wrażliwa i trzeba o nią dbać! Jedną z dróg, aby to robić, jest pranie niemowlęcych ubranek w specjalnych środkach, których zły skład nie będzie wpływał negatywnie na kondycję skóry maleństwa. Czy proszek do prania dla niemowląt to konieczność w każdej wyprawce? Jak unikać błędów podczas zakupu?

Po pierwsze – czytaj składy

Zdarza się, że proszek do prania dla niemowląt jest taki tylko z nazwy, a skład nie różni się wiele od „tradycyjnego” odpowiednika. Właśnie dlatego warto być świadomym konsumentem, czytać i porównywać składy. Oczywiście, nie oznacza to, że skóra niemowlęcia czy noworodka na 100% zareaguje na taki proszek – jest to uzależnione od konkretnego przypadku, wrażliwości skóry itd. Warto jednak zaznaczyć, że eksperci nie zalecają korzystania z tradycyjnej chemii nawet osobom dorosłym, szczególnie do prania bielizny, która ma styczność z najdelikatniejszymi miejscami naszego ciała. O maluchach nawet nie wspominając.

Po drugie – masz alternatywy

Czasem specjalny proszek do prania dla niemowląt znanej marki może być zastąpiony przez…ekologiczny proszek do prania. Składy tego typu produktów zazwyczaj są znacznie lepsze, dlatego warto przemyśleć, czy najlepszym rozwiązaniem nie będzie po prostu przejście na eko proszek z całą rodziną – jako krok w stronę ekologii, ale i mając na uwadze, że maluch ma dużo styczności z naszymi ubraniami, a więc również z proszkiem, którego my używamy. Nie mówiąc już o tym, że pranie przy pomocy jednego proszku jest dużo łatwiejsze.

W czym prać ubrania dziecięce?

Orzechy piorące

Inną opcją prania niemowlęcych ubranek są z pewnością orzechy piorące, których popularność stale rośnie. Choć w przypadku białych ubranek polecamy dodatek sody oczyszczonej lub ekologiczny proszek do prania, to do kolorów orzechy piorące są świetnym wyborem – ekologicznym, całkowicie bezpiecznym dla skóry, a do tego bardzo ekonomicznym. Proszek do prania dla niemowląt czy orzechy? Wybór należy do Ciebie.

Prasować czy nie?

Prasowanie ubranek to często zagwozdka młodych mam, które nie cierpią na nadmiar wolnego czasu i konieczność ciągłego prania i prasowania spędza im sen z powiek. Jest wiele szkół. Część rodziców tylko pierze ubranka w odpowiednim proszku i nie prasuje ich później. Wiele jednak, wiedząc, że do prania ubranek dziecięcych nie powinno się używać żadnych środków zmiękczających, prasuje, żeby ubranka były milsze w dotyku. Zaletą tego rozwiązania jest również higiena, ponieważ prasowanie zabija drobnoustroje, które normalnie usunęliśmy, piorąc w 90 stopniach – na co rzadko możemy sobie pozwolić. Alternatywa? Kupowanie dodatków antybakteryjnych do prania – najczęściej używanych przez rodziców, którzy korzystają z pieluch wielorazowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here