Przeprowadzka do Austrii – jak to zorganizować?

Austria nie jest państwem położonym w dużej odległości do Polski, ale przeprowadzka w tym właśnie kierunku także może być kłopotliwa. Jak można ją zorganizować tak, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik?

Wprawdzie Austria nie jest tak często wybieranym kierunkiem emigracji wśród Polaków, to jednak także oferuje ciekawe perspektywy zarówno dla wykwalifikowanych specjalistów, jak również dla tych, którzy nie mają jeszcze dużego doświadczenia.

Pracę można zdobyć w wielu branżach, między innymi w branży budowlanej, wykończeniowej informatycznej, turystycznej, hotelarskiej, w produkcji czy przy zbiorach owoców. Zatrudnienie dostępne jest sezonowo i na stałe.

Osoby planujące pracę w Austrii na stałe, powinny także pomyśleć o tym, jak zorganizować swoją przeprowadzkę. Można zrobić to zarówno samodzielnie, jak również można skorzystać ze wsparcia firm przeprowadzkowych. Co wybrać?

Samodzielna przeprowadzka do Austrii

Przeprowadzka zorganizowana samodzielnie może być niewątpliwie najtańsza, ale nie zawsze jest najwygodniejsza i najbezpieczniejsza.

Na taką właśnie przeprowadzkę warto zdecydować się wtedy, gdy do przewiezienia mamy mało mienia albo też posiadamy do dyspozycji samochodów dostawczy pozwalający na transport gabarytów.

Samodzielna przeprowadzka zajmuje także czas – średnio dojazd z Polski do Austrii to około 7-9 godzin, więc trzeba wtedy przygotować się na przynajmniej 2-3 dni pracy.

Samodzielną przeprowadzkę można też zorganizować przy pomocy firm kurierskich – nadanie mniejszej gabarytowo paczki nie jest związane z wysokimi kosztami. To zwykle od około 100 do 200 złotych.

Samochód do transportu także można wynająć w firmach przeprowadzkowych. 1 doba wynajmu to koszt od około 300 do 500 złotych. Najlepiej wybrać opcję bez limitu kilometrów ze względu na dużą odległość. Wypożyczalnia może też pobrać opłatę jednorazową w przypadku wyjazdu zagranicznego, która wynosi 200-400 złotych.

Przeprowadzka do Austrii z firmą przeprowadzkową

Druga opcja to przeprowadzka do Austrii wraz z firmą przeprowadzkową. W tym przypadku można już powierzyć fachowcom praktycznie wszystko, co związane z przeprowadzką.

Firmy przeprowadzkowe mogą nie tylko wykonać transport powierzonego mienia, ale również mogą zająć się innymi czynnościami, na przykład:

  • pakowanie lub dostarczenie materiałów do pakowania
  • wynoszenie i wnoszenie mienia wskazanego przez klienta
  • utylizacja, magazynowanie mienia klienta
  • sprzątanie po przeprowadzkach

Zatem przeprowadzka z firmą to najwygodniejsza opcja – zapłacimy wprawdzie nieco więcej niż za samodzielne przenosiny, ale możemy uzyskać największy komfort, bezpieczeństwo i oszczędzić swój czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here