Prześcieradło z gumką

Zanim w roku 1959 opatentowano dopasowane do materacy prześcieradła, stosowano wiele trików mających utrzymać niesforną pościel na swoim miejscu. Ale nawet najbardziej wyszukane hotelowe sztuczki nie powstrzymają prześcieradła przed nocnym przesuwaniem się. Właśnie dlatego powstało pierwsze prześcieradło z gumką. I zrewolucjonizowało cały świat.

Prześcieradło klasyczne, a może z gumką?

Tradycyjne prześcieradła kojarzą się z szykiem i elegancją. Z pięknie zaścielonym łóżkiem hotelowym i z wygodą ich składania oraz przechowywania. Klasyczna forma ma jednak swoje wady. Aby taki materac nie przesuwał się podczas snu, należy go umiejętnie i estetycznie zawinąć pod brzegi materaca.

Odpowiedź na bolączki związane z klasycznymi prześcieradłami wymyślona została stosunkowo niedawno. Wszyta w brzegi materiału elastyczna guma okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzisiaj to właśnie prześcieradła z gumką są najczęściej wybierane przez użytkowników na całym świecie.

Jaki materiał na prześcieradło będzie najlepszy?

Współczesna bielizna pościelowa szyta jest z wielu rodzajów tkanin. Nie inaczej jest w wypadku elastycznych prześcieradeł. To właśnie materiał, z jakiego zostały uszyte, może wpływać na ostateczny komfort ich użytkowania.

Do najczęściej wybieranych tkanin należą naturalna bawełna oraz dżersej. Są one delikatne dla skóry najmłodszych nawet dzieci i alergików. Nie powodują podrażnień i zapewniają optymalne warunki do snu. Gwarantują też doskonałą przewiewność o każdej porze roku.

Dlaczego warto wybrać prześcieradło z gumką?

Dobrze dopasowane i idealnie przylegające do materaca prześcieradło zapewnia nie tylko komfort użytkowania, ale i czystość. Łuszczący się naskórek, kropelki potu, a nawet sierść naszych zwierzaków z łatwością przedostają się do materaca, tworząc w nim środowisko idealne do rozwoju roztoczy i bakterii.

Wszyta w prześcieradło gumka zapobiega jego rolowaniu, przesuwaniu, a nawet spadaniu z łóżka podczas naszego snu. Jego ogromna popularność wiąże się więc po prostu z wygodą, jaką ten wynalazek wprowadził w życie każdego człowieka. I choć jego składanie wzbudza czasem frustrację, a w szafce z bielizną pościelową zajmuje więcej miejsca niż jego klasyczny odpowiednik, nie da się ukryć, że wielka popularność tego rodzaju prześcieradła jest całkowicie zasłużona.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Vege Home

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here