Przykładowe rodzaje opakowań prezentowych

Przygotowując prezent, czy to dla bliskiej osoby, czy dla klienta, przykładamy wagę zarówno do tego, co nim będzie, jak również do jego odpowiedniego wyglądu zewnętrznego. Trudno wyobrazić sobie, aby podarunek został wręczony bez eleganckiego opakowania. Najpopularniejsze ich rodzaje to ozdobne torebki i pudełka, wśród których można wyróżnić kilka ich rodzajów. Sprawdźmy, jakie są dostępne i do których upominków będą najbardziej odpowiednie.

Pudełko typu wieko-dno

Jest to jeden z najbardziej popularnych typów pudełek, które mogą być wykorzystywane do opakowania różnorodnych przedmiotów. Ze względu na mocną, grubą tekturę, z której zostało wykonane, prosty sposób otwierania oraz możliwość naniesienia ozdobnego nadruku, doskonale nadaje się na opakowanie prezentu. Można je z łatwością wypełnić materiałem, który ochroni nawet delikatne przedmioty przed uszkodzeniem, takie jak na przykład ceramika czy szkło.

Pudełko z mankietem

Jest to rodzaj pudełka typu wieko-dno, z dodatkową, wklejoną w spód częścią, zwaną mankietem. Ma ona charakter ozdobny i stanowi przedłużenie dolnej części pudełka. Jak zapewnia producent opakowań prezentowych ART-BOX, mankiet może zostać wykonany w kilku różnych technikach, między innymi z tektury barwionej w masie albo dekoracyjnie frezowanej. Dzięki temu całe pudełko może nabrać indywidualnego charakteru i stanowić ciekawą, ozdobną formę opakowania dla różnorodnych przedmiotów.

Pudełko jednoczęściowe

Jest to kolejny popularny typ opakowania, występujący w formie clamshell. Dzięki jednolitej konstrukcji i połączeniu wieczka z dnem, pozwala na łatwe otwieranie i zamykanie, bez całkowitego zdejmowania przykrycia. Taka forma przypomina nieco książkę, dlatego idealnie nadaje się na opakowanie prezentowe książek, eleganckich kalendarzy czy artykułów piśmienniczych. Pudełko jednoczęściowe często jest także wykorzystywane jako opakowanie prezentowe ubrań, zwłaszcza firmowo przygotowanych w formie zestawu upominkowego, na przykład w okresie świątecznym.

Pudełko z magnesem

Jeśli do opakowania prezentu, na przykład cennej biżuterii czy ekskluzywnych kosmetyków, niezbędne jest solidne pudełko z dobrym zamknięciem, idealnym wyborem jest pudełko z magnesem i owijką. Jest wzmocnione, a magnesowe zabezpieczenie zapobiega samoistnemu otwarciu i rozsypaniu przedmiotów znajdujących się wewnątrz. Może zostać wypełnione materiałem ochronnym, na przykład miękką pianką, stanowiącą dodatkowe zabezpieczenie przed uszkodzeniem.

Pudełko z magnesem to produkt zindywidualizowany, dostosowany do konkretnego przedmiotu, który będzie stanowił prezent. Dzięki temu podkreśla jego ekskluzywny charakter.

Pudełka o nietypowych kształtach

Istnieją prezenty, które mają nietypowe kształty, co sprawia, że ich eleganckie zapakowanie wiąże się z poważnymi problemami. Pragnąc nie tylko je opakować, ale jednocześnie ochronić, najlepiej jest osobiście skontaktować się z producentem pudełek prezentowych, w celu ustalenia szczegółów. Dzięki temu możliwe będzie wykonanie nawet niestandardowych projektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here