Przyklejanie rzęs

Przedłużanie rzęs jest bardzo powszechną metodą na uzyskanie charakterystycznego, wyraźnego i pełnego spojrzenia. W zależności od naszych preferencji możemy wybrać rzęsy, które przykleja stylistka lub tez takie, które są ogólnodostępne w drogeriach i przyklejać je samemu. Wybór oczywiście zależy od naszych preferencji oraz efektu, jaki chcemy uzyskać. Jeśli zastanawiasz się czym te metody różnią się od siebie, jak wyglądają zabiegi oraz którą wybrać, ten artykuł jest dla Ciebie.

Rzęsy sztuczne – łuki

Ta metoda jest najbardziej powszechna, ponieważ rzęsy na łuku możemy zakupić w każdej drogerii, tak jak i kleje do nich. Mamy bardzo duży wybór wzorów rzęs, począwszy od bardzo naturalnych, aż po filmowe i spektakularne efekty. Klejenie takich rzęs najlepiej zacząć od testu alergicznego. Wystarczy, że kropelkę kleju nałożysz na skórę i odczekać kilkanaście minut. Jeśli nic niepokojącego nie zacznie się dziać, możesz przystąpić do przyklejania rzęs. Wyjmij rzęsy z pudełeczka i przymierz je do oka, bowiem bardzo często zdarza się, że są one zbyt długie i w takiej postaci przyklejone do oka, wyglądają bardzo nienaturalnie. Należy je odrobinę przyciąć z jednej strony. Następnie zegnij je w taki sposób, aby tworzyły łuk, taki sam, w jaki będą przyklejone. Rzęsy w opakowaniu zazwyczaj tworzą proste linie. Następnie nałóż klej na łuk rzęsy, albo przy pomocy pędzelka, albo patyczka, czasem też kleje do rzęs mają specjalne aplikatory. Odczekaj kilkadziesiąt sekund i dopiero nakładaj rzęsy, przyciskając je pęsetą do naturalnych rzęs.

Rzęsy sztuczne przyklejane u stylistki

Wyróżniamy trzy rodzaje metod przedłużania rzęs u profesjonalnej stylistki. Są to metoda 1:1, w przypadku której przykleja się jedną rzęsę sztuczną do jednej naturalnej. Metoda 2:1 – tutaj przyklejane są dwie rzęsy sztuczne do jednej naturalnej i metoda 3:1, gdzie przykleja się trzy rzęsy sztuczne do jednej naturalnej. Oczywiście mamy metody takie jak 6:1, ale są one bardzo rzadko wykorzystywane, zazwyczaj podczas pokazów mody albo niecodziennych sesjach zdjęciowych.

www.takeitizzy.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFarba do włosów blond
Następny artykułStylista fryzur

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here