Podczas życia niemal bez ustanku jesteśmy narażeni na przeróżne choroby i zakażenia. Non stop słyszy się w telewizji czy radiu o nowych wirusach szalejących na Polską lub nieuleczalnych chorobach zabijających setki osób gdzieś w Afryce bądź Azji. Na szczęście postęp technologiczny idzie w parze z postępem w medycynie i naukowcy coraz szybciej potrafią odnaleźć lek zapobiegający chorobom.
Medycyna poszła tak do przodu, że dziś mieszkaniec Europy wcale nie musi bać się o swoje życie z powodu wirusów. Niewielu pewnie wie czym jest paciorkowiec – jakie są objawy choroby? lub czym jest candida albicans – objawy i sposoby leczenia zakażenia też są nam obce. Dzieje się tak dlatego, że utrzymujemy poziom higieny na wysokim poziomie, a w przypadku ewentualnego zachorowania na wyżej wymienione dolegliwości szybko zostajemy wyleczeni w szpitalach, bądź nawet leżąc w łóżku w domu.
Jednak medycyna to także dbanie o rozrost populacji. Jest wiele kontrowersji wokół tematu in-vitro lub badań prenatalnych. W ogóle czym są badania prenatalne – po co je wykonywać i czy są bezpieczne? Naturalnie, każda dostępna forma leczenia również bezpłodności powinna być sprawdzona pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności przed jej rozpowszechnieniem. Naukowcy ciężko pracują robiąc testy i udoskonalając produkty i techniki medyczne. Pamiętajmy jednak, że każdy z nas jest inny, a to oznacza, iż każdy z nas w zupełnie inny, często skrajny sposób będzie reagował na pewnego rodzaju kuracje, medykamenty bądź choroby.