Wieża Woka to jeden z najcenniejszych zabytków, jakimi może się pochwalić Prudnik oraz jedna z tych atrakcji, których w programie wycieczki po tym mieście nie może zabraknąć. Dlaczego ten zabytek cieszy się tak wielkim uznaniem w oczach turystów? Jakie atrakcje czekają na tych, którzy ową wieżę postanowią zwiedzić?

Wieża Woka to nie lada atrakcja dla każdego miłośnika historii. Dlaczego? Bo wieża ta jest w istocie jedyną pamiątką po prudnickim zamku – pięknej budowli, która powstała tutaj w XIII wieku. Niestety, w początkach XIX wieku potężny pożar zniszczył zamek, a jedynym ocalałym fragmentem tej budowli jest właśnie wieża Woka. Wieża ta przypomina o tak ciekawej postaci, jaką był Wok z Rosenberga – inicjator budowy zamku w Prudniku. Co wiemy na temat wieży? Wiadomo, że ta cylindryczna budowla spełniała rolę miejsca ostatecznej obrony, na co najlepszym dowodem są wyjątkowo grube ściany. Wieża ta liczy sobie 41 metrów wysokości i służy dziś turystom jako punkt widokowy. Co można zobaczyć z tej wieży? Panoramę Prudnika oraz pobliskie Góry Opawskie – jedyne pasmo górskie na terenie województwa opolskiego oraz wschodni skrawek tak ciekawej grupy górskiej, jaką są Sudety.

Prudnik to wspaniałe miasto, a jego atrakcje mogą nas zaskoczyć swym pięknem i bogactwem. Kto w czasie wycieczki po Prudniku zechce poznać lepiej jedną z najważniejszych budowli, ten koniecznie powinien zajrzeć do Wieży Woka. To wyjątkowy obiekt, który na każdym zwiedzającym może zrobić ogromne wrażenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here