Dla wielu z nas wczasy w tym kraju są spełnieniem marzeń. Turcja to piękne plaże, korzystny klimat i moc słońca. To modne kurorty, w pobliżu których czekają unikalne zabytki i malownicze zakątki. Dla tych, którym marzy się plażowanie oraz ciekawe wycieczki po tureckim wybrzeżu Morza Śródziemnego, doskonałym miejscem na wczasy może się okazać Side. Jak można spędzić czas w jego rejonie?
Historia tego miasta sięga VII wieku p. n.e., a o długiej historii przypominają tak liczne zabytki znajdujące się w jego pobliżu. Posąg Wespazjana oraz rzymski teatr to ciekawe pamiątki z najdawniejszych czasów. Ruiny świątyń Apollina i Ateny to kolejne rarytasy, którymi Side może oczarować turystów zainteresowanych historią. Wielką atrakcją jest również agora oraz znajdujące się w jej pobliżu starożytne toalety publiczne. Na miłośników architektury sakralnej również czeka w Side coś ciekawego. To bizantyjska bazylika, której również warto poświęcić nieco więcej uwagi w czasie spaceru po mieście.
Od kilkunastu lat Side jest modną miejscowością wypoczynkową, która uznanie zdobyła dzięki pięknym plażom. W efekcie spokojna wioska rybacka zmieniła się w kurort, na terenie którego wypoczywa każdego roku około 60 tysięcy turystów.
Wypoczynek w Side i jego okolicy nie musi pozostawać marzeniem. Moda na Turcję trwa. Efektem tego zainteresowania jest coraz szersza oferta wypoczynku na tureckim wybrzeżu Morza Śródziemnego. Taką propozycję posiada już niemal każde biuro podróży, a promocyjne ceny ułatwiają nam spełnianie marzeń o wypoczynku w Turcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here