Styczeń - czas na zimowe wyprzedaże!

Wraz z początkiem stycznia startują zimowe wyprzedaże, w czasie których można zakupić wybrane produkty nawet do 80% taniej. Promocją objęte są przede wszystkim produkty z kolekcji jesienno-zimowej, lecz wiele sklepów wyprzedaje również to, co zalega w ich magazynach. Kiedy w szczególności warto wybrać się na zimową wyprzedaż i które produkty można kupić taniej?

Zimowe wyprzedaże – co obejmują?

Zimowa wyprzedaż to tak naprawdę termin umowny – sklepy nie mają obowiązku obniżania cen produktów, lecz coraz więcej punktów handlowych podejmuje się tego zadania właśnie na początku stycznia. Promocje znaleźć można przede wszystkim w sklepach:

  • odzieżowych,
  • kosmetycznych,
  • z biżuterią,
  • meblarskich,
  • z artykułami dekoracyjnymi,
  • obuwniczych.

Początkowo rabaty wynoszą średnio 20-30%, jednak z czasem osiągają coraz większy pułap. Kończąc zimową wyprzedaż, sklepy przeceniają produkty nawet o 80%, chcąc pozbyć się zaległości i przygotowując miejsce na nową kolekcję. Co istotne, wyprzedaż zimowa ma miejsce nie tylko w sklepach stacjonarnych, lecz również internetowych. Centrum handlowe oraz sklepy online odwiedza wtedy całe mnóstwo klientów, poszukujących najlepszych okazji.

Jak długo trwa wyprzedaż zimowa?

Wyprzedaż zimowa zaczyna się mniej więcej na początku stycznia. Niektóre sklepy przeceniają swoje produkty nawet wcześniej, tuż po Świętach Bożego Narodzenia. Niemniej jednak najlepsze oferty znaleźć można dopiero w połowie stycznia – wtedy też sklepy rozpędzają się z promocjami, obniżając ceny większej ilości asortymentu. Galeria handlowa jest wtedy przepełniona klientami, którzy do tej pory nie skorzystali z okazji bądź skuszą się na nowe, jeszcze większe rabaty. Kiedy kończy się wyprzedaż zimowa? Trudno jednoznacznie wyznaczyć datę końcową. Wiele zależy od tego, w jakim tempie wyprzedaje się asortyment. Zazwyczaj trwa ona mniej więcej do początku lutego, kiedy to na sklepowe półki wchodzą towary z nowej kolekcji. Niemniej jednak niektóre sklepy prowadzą akcje promocyjne nieco dłużej, zwłaszcza jeśli na magazynie pozostało im sporo produktów. Czasami galeria, w której znajdują się punkty handlowe, samodzielnie określa politykę promocji. W praktyce oznacza to, że sklepy muszą zakończyć akcję wyprzedażową w określonym terminie bądź przestrzegać innych zasad umownych.

Ile można zaoszczędzić?

Większość klientów wybiera się na zimową wyprzedaż w oczywistym celu – chcą zakupić wysokiej jakości produkty w bardzo dobrych cenach. Ile można zaoszczędzić, kupując na promocjach? Wiele zależy tutaj od tego, kiedy dokładnie wybierzemy się na zakupy. Początkowo towar przeceniony jest o około 20-30%, a więc stosunkowo niewiele. Z drugiej strony, to właśnie wtedy klienci mają największy wybór produktów. Z czasem promocje rosną, jednak ilość asortymentu maleje. W szczytowej fazie rabaty osiągają wartość około 70%. Pod koniec wyprzedaży sklepy wyprzedają produkty za przysłowiowe grosze, lecz są to pojedyncze sztuki oraz rozmiary.

Końcówki kolekcji czy towar z poprzednich lat?

Promocje w czasie zimowej wyprzedaży obejmują przede wszystkim końcówki kolekcji jesienno-zimowej. Jest to doskonała okazja, aby kupić kurtkę zimową bądź ocieplane buty trekkingowe. Niemniej jednak często sklepy pozbywają się również towaru zalegającego na magazynie, na przykład pochodzącego z poprzedniej kolekcji letniej. Jest on znacząco przeceniony, przez co stanowi prawdziwą perełkę dla poszukujących okazji. Moda nie zmienia się w aż tak szybkim tempie, dlatego ubrania czy biżuteria z poprzednich kolekcji z pewnością sprawdzi się również w obecnym sezonie. Jednocześnie za produkty zapłacimy znacznie mniej. Problemem jest jednak fakt, iż są to końcówki kolekcji, zatem oferta jest ograniczona ilościowo i rozmiarowo, z czym klienci muszą się liczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here