Szamponetki do włosów

Koloryzacja włosów to temat bardzo szeroki. Jedni farbują włosy by wyrazić własne „ja”. Jeszcze inni by ukryć siwe włosy lub poprawić sobie humor. Bez względu, do której grupy należysz warto byś wiedziała czy tak właściwie jest szamponetka i czy może zastąpić zwykłą farbę do włosów, która z różnych względów nie może być przez ciebie użyta.
Farb jest tak dużo, że decyzja nie jest łatwa. Zastanów się więc, czego oczekujesz. Chcesz tylko na chwilę zaszaleć z kolorem, czy może wolisz trwalszy efekt? Czy zależy ci na ukryciu siwych włosów i ile ich jest? Masz słabe włosy i delikatną skórę głowy, czy może nie obawiasz się ”chemii”? jeśli rzetelnie odpowiesz na powyższe pytania, warto byś wiedziała wśród jakich produktów możesz wybierać:
• Szamponetki to jednorazowe porcje gotowej farby bez amoniaku – pigmenty nie wnikają do wnętrza włosa, tylko ”oblepiają” go z zewnątrz. Efekt farbowania może zniknąć już po jednym myciu, czasem po kilku. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą jednorazowo zaszaleć z kolorem lub sprawdzić, czy pomysł na ewentualną metamorfozę jest sprawdzony. Farbowanie szamponetką nie uszkadza włosów i nie pozostawia widocznych śladów po całkowitym spłukaniu koloru. Podobne farby w saszetkach są bardzo tanie, dlatego taki eksperyment niemal nic nas nie kosztuje.
• Farby półtrwałe mogą rozjaśnić lub przyciemnić włosy o ton, dwa. Nie zawierają amoniaku lub – w odcieniach blond – zawierają go niewiele. Kolor utrzymuje się kilka tygodni i zmywa równomiernie. Takie farby z reguły bardzo dobrze pokrywają siwiznę, jest jednak pewne ryzyko – siwe włosy zwykle mocniej ”łapią” kolor i trudniej się on z nich wypłukuje. Dlatego jeśli masz dużo siwych włosów i nie są one równomiernie rozproszone na całej głowie, tylko układają się w pasma, lepiej, by fryzjer doradził ci wybór farby.
• Farby trwałe doskonale pokrywają siwiznę. Nie zmywają się podczas mycia, ale powstają odrosty. Zawierają bowiem amoniak, który silnie odchyla łuski włosa, by pigmenty mogły wniknąć do wnętrza. To pozwala dowolnie zmienić kolor, nawet na znaczniej jaśniejszy od naturalnego. Oddzielną kategorię stanowią farby ziołowe, oparte głównie na składnikach roślinnych. Można je polecić osobom mającym słabe lub zniszczone włosy i szczególnie wrażliwą skórę głowy. Farby półtrwałe nie zawierają amoniaku ani wody utlenionej, pogłębiają naturalny odcień włosów i zmywają się po 6-8 myciach. Natomiast w farbach trwałych jest minimalna ilość wody utlenionej, która jednocześnie rozjaśnia naturalny barwnik i utrwala roślinne pigmenty – zapewnia to efekt na 4-6 tygodni.

Jeśli wybór padł na szamponetkę to dobrze jest wiedzieć czy stworzycie duet idealny. Jednym słowem, czy ten produkt jest dla ciebie!
Zanim użyjesz szamponetkę, powinnaś zorientować się, czy może być ona stosowana w przypadku Twojego odcieniu włosów. Najlepiej sprawdzają się one przy włosach blond i wtedy można przyciemnić odcień o kilka tonów. Nie będą one miały natomiast działania wtedy, gdy masz ciemne włosy.
Szamponetkę nakłada się na włosy tak, jak szampon, a po nałożeniu, należy zostawić ją na kilkanaście minut. Po około 40 minutach, należy dokładnie spłukać szamponetkę z włosów i już można cieszyć się nowym odcieniem. Nie będzie on tak intensywny jak w przypadku farby, jednak będzie silniejszy od tego, który uzyskujemy, stosując szampony koloryzujące. Zmiana o kilka odcieni, z pewnością zostanie zauważona. Dużym plusem szamponetek jest też to, że w większości przypadków, nie są one testowane na zwierzętach.
Szamponetki służą do koloryzacji włosów, a zwłaszcza, do zmiany koloru z jaśniejszego, na ciemniejszy. Jej działanie jest słabsze niż farby, dlatego można zastosować szamponetkę na przykład między malowaniami, by zmniejszyć widoczność odrostów. W przeciwieństwie do farby, szamponetka jest bardziej wrażliwa na działanie wody i zamoczenie włosów podczas deszczu, może doprowadzić na przykład do zafarbowania ubrania. Szamponetki nie mogą być stosowane do rozjaśniania włosów i raczej nie pokryją siwych włosów.

www.englishmyway.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKolory farb do włosów
Następny artykułKonturówka do ust

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here