Szukasz pracy w Sosnowcu?

0
1403

Jeżeli w trakcie szukania pracy lub jej zmiany interesująca Cię firma nie publikuje ofert pracy, to możliwe, że nie prowadzi aktualnie rekrutacji lub robi to w inny sposób. Dobre zaplanowanie działań związanych z aplikowaniem na jawne lub ukryte oferty z pewnością pomoże. Właściwa strategia zwiększy szanse na zdobycie pracy. W takiej sytuacji korzystnie jest, aby przejąć inicjatywę i skontaktować się z daną firmą.

W pierwszej kolejności należy sprawdzić wszelkie możliwe źródła ofert pracy, strony internetowe, serwisy lokalne, oficjalne strony firm w sieciach społecznościowych, fora i grupy dyskusyjne, które odwiedzają rekruterzy. Informacje o poszukiwaniu pracowników często nie są transparentne. Kogo aktualnie potrzebują pracodawcy w Sosnowcu  – możesz zawsze sprawdzić w serwisie „aplikuj.pl”. Firmy mają wiele sprawdzonych sposobów szukania pracowników. Często najbardziej skuteczne i szerokie wyszukiwania kandydatów obejmują działania płatne, jak na przykład korzystanie z usług agencji rekrutacyjnych. Jednak nie wszystkie przedsiębiorstwa mogą pozwolić sobie na koszty, dlatego zwracają się o pomoc do urzędów pracy, zamieszczają ogłoszenia w bezpłatnych serwisach internetowych lub stosują tak zwaną rekrutację „szeptaną” poszukując pracowników przez polecenie.

Zgłaszanie swojej kandydatury

Jeżeli jesteśmy przekonani, że nie ma wolnych miejsc pracy w interesującej nas specjalności, możemy wysłać CV do konkretnej firmy. Najważniejsze, aby list motywacyjny wyjaśniał nasz powód i zapał do pracy w tym konkretnym miejscu. Trzeba jednak być świadomym tego, że rekrutacja w ogóle może nie być prowadzona, albo została zakończona. Mimo wszystko warto wykazać się własną inicjatywą, pracodawcy cenią sobie ludzi aktywnych. Kontakt z firmą może zostać dostrzeżony, nasze CV zapisane w bazie, a nasza kandydatura zapamiętana.

Myśleć przyszłościowo

Warto pamiętać, że zakończona rekrutacja nie przekreśla naszych szans na pracę. Nasze dokumenty aplikacyjne z pewnością zasilą bazę kandydatów. Często zdarza się, że firma znajduje się w sytuacji, że potrzebuje pracownika „na już”. Nie ma czasu na przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego. Wtedy właśnie pracodawca sięga do puli dokumentów przechowywanych w bazie. W przypadku zastępstwa za kogoś może zaproponować umowę o dzieło, na zlecenie lub na część etatu. Bez względu na rodzaj zatrudnienia warto mieć pewność, że wszystko przebiega zgodnie z prawem. Co robić, gdy pracodawca łamie przepisy? – możesz przeczytać w polecanym artykule serwisu „KrKnews”.

Jeśli wiemy, że istnieje możliwość spotkania z rekruterem danej firmy, dobrze doprowadzić do takiej sytuacji. Taka nieformalna rozmowa zazwyczaj jest mniej stresująca, dlatego możemy wywrzeć jeszcze lepsze wrażenie. Warto więc rozpytać znajomych o kontakty, poinformować ich o swoich poszukiwaniach pracy.

Zdobycie dobrej pracy

Poszukiwanie pracy może trwać długo, może być frustrującym i zniechęcającym zajęciem. Zdarza się, że zmęczeni brakiem zatrudnienia rezygnujemy z własnych oczekiwań i zgadzamy się na warunki, które nam w ogóle nie odpowiadają. Czasem jest to konieczne, ale w miarę możliwości nie zgadzajmy się na to. Dobra praca to nie tylko wynagrodzenie, ale przede wszystkim dobre samopoczucie rzutujące na inne aspekty życia, na przykład na rodzinę. Jeżeli myślisz o zmianie pracy lub jesteś w jej trakcie – polecamy artykuł pt. „Zmiana pracy – jak nie wpaść z deszczu pod rynnę?”. Zatrudnienie pozwala na budowanie relacji społecznych i kulturowych, ekspresję twórczą, rozwój. Nasz nastrój, postrzeganie siebie i otaczającego nas świata zależy od tego, jak skutecznie pracujemy. Wykorzystanie wszystkich możliwości i działań w celu zdobycia satysfakcjonującej pracy to dla każdego z nas „strzał w dziesiątkę”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here