Termoochronne kosmetyki do włosów

Czy martwisz się, że prostowanie, suszenie suszarką i inne zabiegi pielęgnacyjne
i stylizujące włosy z użyciem urządzeń o wysokich temperaturach zaszkodzi Twoim włosom? Jeśli tak jest, to aby nie martwić się o kondycję Twoich włosów to polecane są przez fryzjerów i stylistów termoochronne kosmetyki do włosów. Jest ich na rynku coraz więcej w związku z rosnącą liczbą suszarek, lokówek, prostownic na rynku i coraz częstszym ich używaniem w domach, a nie tylko
w trakcie wizyty u fryzjera. Szczególnie powinniśmy używać termoochronnych kosmetyków do włosów kiedy często prostujemy włosy, ponieważ nagrzane płytki bezpośrednio dotykają naszych włosów. Poza tym dbamy o nasze włosy bardziej niż kiedyś.

Jak mają działać takie kosmetyki? Powinny przede wszystkim nawilżać, odżywić, nabłyszczać i wygładzać nasze włosy, chronić przed rozdwajaniem się końcówek, łamaniem się włosów. Niektóre z nich mogą pomóc również w ich modelowaniu. Kosmetyki mają różne postaci. Może to być spray czy mgiełka dzięki, którym aplikacja na włosy jest szybka i łatwa, bez użycia rąk, oraz żel, pianka i balsam czy serum ale tutaj ju z najczęściej musimy wmasować je we włosy. Oczywiście nie ma idealnych termoochronnych kosmetyków do włosów, które ochronią je w 100%. Bardzo często działają one tak, że opóźniają negatywne działanie wysokiej temperatury. Najlepiej zadbać o to, aby na przykład nasza prostownica była lepsza jakościowo, aby jedno przejechanie po paśmie włosów je wyprostowało dostatecznie, aby nie trzeba było tego robić wielokrotnie na jednym paśmie. Im krócej będziemy używać naszych prostownic, lokówek czy suszarek tym lepiej. Najlepiej by było, aby te urządzenia miały regulację temperatury – wtedy możemy dobrać sobie jej optymalną wysokość, która na przykład w wypadku suszarki powinna wynosić 60-70 stopni. Oczywiście termoochronne kosmetyki do włosów nie będą nam wtedy niezbędne. Pomogą one jednocześnie dodatkowo wzmocnić nasze włosy, aby były odporne, nawilżone i gładkie.

www.mediaelite.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFryzura dla chłopaka
Następny artykułKosmetyki kolorowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here