Thierry Mugler – nietuzinkowy styl prosto z Francji

0
1051

Thierry Mugler to znany francuski projektant, założyciel Thierry Mugler Fashion House, twórca wielu unikalnych perfumeryjnych zapachów, reżyser, scenarzysta, fotograf. Kiedy mówimy o Thierry Mugler, mamy na myśli markę o bezkompromisowej kobiecej estetyce, która przeżywała swoje wzloty i upadki i zawsze czarowała swoich klientów. Otwarty dekolt, wąska talia, akcentowane ramiona zrewolucjonizowały lata osiemdziesiąte. Thierry Mugler to również doskonałe perfumy na każdą okazję. Co powinien wiedzieć o marce każdy miłośnik mody? Które perfumy Thierry Mugler do dziś są hitem sprzedaży?

Perfumy i kosmetyki od Thierry Mugler

Pierwszy zapach Thierry’ego Muglera pojawił się w 1992 roku i został nazwany „Angel”. Perfumy otworzyły nowy kierunek zapachów, w których nie ma ani jednej kwiatowej nuty. Baza „Anioła” zawiera nuty praliny i czekolady zmieszane z mocnym akcentem paczuli. Perfumy szybko stały się pierwszym orientalnym zapachem wydanym w butelce w kolorze niespotykanym w damskich perfumach: niebieskim. Zawiłe opakowanie perfum, stworzone przez renomowanych producentów szkła z Brosse Master Glassmakers, to cudo zamknięte w niebieskiej szklanej butelce. Do tej pory Angel został wydany w ekskluzywnych, sfinalizowanych wersjach świątecznych w limitowanej edycji ponad 13 razy. Pozostałe zapachy marki zostały opracowane jako uzupełnienie linii perfum Thierry Mugler. Wśród nich są tak znane perfumy, jak A * Men dla mężczyzn, Mugler Cologne unisex i Alien dla kobiet, które stały się drugim znanym zapachem marki i zostały wydane w 2005 roku. Inspiruje ją słońce, pełne światła i nadziei. W 2005 roku Thierry Mugler uruchomił warsztaty perfumeryjne Thierry Mugler, których celem było szkolenie w zakresie umiejętności tworzenia perfum i rozwijanie wiedzy branżowej. Ponadto Thierry Mugler jest autorem The Source, innowacyjnej usługi uzupełniania zapachów Angel i Alien. W tym celu marka zaczęła produkować specjalne butelki uzupełniające, które można zamówić na oficjalnej stronie Thierry Mugler. W 2008 roku powstała linia ekskluzywnych kosmetyków Thierry Mugler Beauty.

Interesujące aromaty od Thierry Mugler

W 2006 roku Thierry Mugler zakończył premierę filmu Toma Tykwera „Perfume”. Dla potrzeb promocji filmu, projektant wydał ekskluzywny limitowany zestaw „Perfume: The Coffret”, który zawierał 15 małych buteleczek z zapachami pod różnymi nazwami: Baby, Paris 1738, Atelier Grimal, Virgin No. 1, Boutique Baldini, Amor & Psyche, Nuit Napolitaine, Ermite, Salon Rouge, Human Existence, Absolu Jasmin, Sea, Noblesse, Orgie i wreszcie Aura, symbolizujące wyjątkową kreację stworzoną przez głównego bohatera filmu. W skład aromatu „Aura” wchodzą 84 składniki. W 2007 roku Mugler wprowadził na rynek kolekcję Mirror, która zawiera pięć zapachów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here