Trening ABT

W ostatnim czasie, naprawdę niezwykle modna jest wszelkiego rodzaju aktywność fizyczna i nie ma się, co temu dziwić, ponieważ obecnie dla ludzi jest ważne to, żeby zdrowo i aktywnie żyć, ponieważ ma to naprawdę wiele plusów, przede wszystkim, również daje nam możliwość cieszenia się długo dobrym zdrowiem. Obecnie jest naprawdę wiele różnego rodzaju treningów, które cieszą się naprawdę bardzo dużą popularnością oraz zainteresowaniem, jednakże trzeba przyznać całkiem szczerze, że zdecydowanie największą furorę, w ostatnim czasie robi rewelacyjny trening ABT, który umożliwia nam doskonale zadbać o naszą sylwetkę, dzięki temu znacznie wzmocnimy oraz ujędrnimy nasze mięśnie. Wykonując ćwiczenia na płaski brzuch i szczupłe uda, przy okazji sprawimy, że nasze pośladki będą jędrniejsze. Trening ABT, można wykonywać w swoim domowym zaciszu, jak również zapisać się na zorganizowany fitness ABT, zajęcia takie, obecnie prowadzi zdecydowana większość renomowanych i profesjonalnych studiów fitness.

Fitness ABT – co to takiego?

Trening ABT ABT, to ćwiczenia kształtujące dolne partie ciała. Trenerzy przekonują, iż systematycznie wykonywane skutecznie pomagają w pozbyciu się tłuszczu z tych partii ciała, w których najchętniej się on zbiera, tj. pośladków, ud, czy brzucha. Dzięki zajęciom można wzmocnić mięśnie bez ryzyka zwiększenia ich obwodu. Abt to trening umiarkowanie intensywny, dlatego mogą zdecydować się na niego osoby bez uprzedniego przygotowania kondycyjnego. Główny akcent zajęć kładziony jest na brzuch. Niewątpliwym walorem tego rodzaju ćwiczeń jest to, że pomagają ujędrnić ciało, a więc przydatne są w walce z cellulitem. Zaletą treningu jest również fakt, że nie obciąża on kręgosłupa czy stawów. Istotne jest, aby trening przeprowadzać precyzyjnie, przykładając wagę do odpowiedniej techniki wykonywanych ćwiczeń.

ABT – nie tylko brzuch i uda!

ABT to trening wzmacniająco-kształtujący wykonywany do rytmicznej muzyki. Zaczyna się 10–15-minutową rozgrzewką, po niej następuje kompleksowy zestaw fitness obejmujący głównie dolne partie ciała. Regularne ćwiczenia zapewniają szczupłą sylwetkę: płaski brzuch, jędrne pośladki i smukłe uda. Ponadto wzmacniają mięśnie całego ciała i przyśpieszają spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu skóra staje się bardziej sprężysta i elastyczna. Jest to również dobra metoda, żeby rozprawić się z cellulitem. Efektem ćwiczeń typu ABT jest także widoczna poprawa kondycji fizycznej i koordynacji ruchowej – a co za tym idzie – również wyglądu i samopoczucia.

ABT – gdzie i kiedy ćwiczyć?

Tej formy ruchu może spróbować każdy – nie ma ograniczeń wiekowych ani podziału na zajęcia dla początkujących i zaawansowanych. Zajęcia ABT odbywają się w każdym klubie fitness. Ich układ zależy od inwencji instruktora (może zaproponować uczestnikom np. użycie piłek, gum, ciężarków, stopni), ale również od możliwości kondycyjnych grupy, która prowadzi. Gdy poznasz technikę, możesz trenować ABT w domu z płyta DVD z zestawem ćwiczeń na brzuch, uda i pośladki. Jeśli chcesz schudnąć, rób kilka ćwiczeń rano (aby przyśpieszyć przemianę materii), kilka wieczorem (by zregenerować siły i spalić zbędną tkankę tłuszczową). Ich liczbę dostosuj zawsze do kondycji fizycznej.

Jak wygląda trening ABT w domu?

Jeżeli masz trochę czasu, to zdecydowanie powinieneś poćwiczyć, a z całą pewnością, Twój organizm będzie Ci bardzo wdzięczny. Przede wszystkim, zanim zaczniesz ćwiczyć, to koniecznie musisz zrobić rozgrzewkę, która zawsze musi poprzedzać każdy trening. Jak zrobić trening, najpierw trzydzieści półbrzuszków – należy położyć się na plecach z nogami ugiętymi w kolanach i głową opartą na dłoniach, a następnie powoli podnosić i opuszczać tułów, następnie trzydzieści przysiadów – trzeba stanąć w lekkim rozkroku, wyciągnąć przed siebie ręce i powoli kucać i wstawać. Kolejny etap, to trzydzieści skłonów – należy stanąć w rozkroku, ręce wyciągnąć ku górze, ugiąć tułów i lewą ręką dotykać prawej stopy i na odwrót, następnie dwadzieścia rowerków – ćwiczenie wykonuje się w leżeniu na plecach, a ostatnia część, to dziesięć wymachów – trzeba stanąć przy krześle, dłonie powinny leżeć na jego oparciu, następnie wykonać wymachy w bok i w tył prawą nogą, a potem lewą. Aby uniknąć zakwasów, warto po zakończonym treningu wykonać ćwiczenia rozciągające, które są naprawdę bardzo, ale to bardzo ważne, dlatego też nigdy nie można o nich zapominać.

Trening ABT – korzyści

Trening rozpoczyna się od rozgrzewki trwającej od 10 do 15 minut. Kompleksowe ćwiczenia są tak dobrane, aby zapewnić szczupłą sylwetkę. Fitness ABT **przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej – skóra staje się elastyczna i jędrna. To także skuteczna metoda walki z cellulitem. Trening wzmacnia mięśnie całego ciała, poprawia się kondycja fizyczna i koordynacja ruchowa. Ćwiczenia ABT** świetnie wpływają nie tylko na wygląd, ale i na samopoczucie. Należą do ćwiczeń z grupy muscle, czyli poprawiających siłę mięśniową, elastyczność oraz kształt mięśni. Zajęcia ABT charakteryzują się średnią intensywnością i polegają przede wszystkim na wielokrotnym powtarzaniu różnych ćwiczeń. Trening nie obciąża kręgosłupa ani stawów. Największym zainteresowaniem cieszy się wśród pań, choć równie korzystny jest dla mężczyzn. Ćwiczenia korzystnie wpływają na pobudzenie biegu limfy i usuwanie toksyn z przestrzeni międzykomórkowych. Głównym celem zajęć jest rozbijanie podskórnej tkanki tłuszczowej z okolicy bioder, pośladków i ud oraz ujędrnianie ciała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here