Walka z opuchlizną

Opuchlizna może wystąpić w wyniku urazu, ciąży i innych schorzeń. Pozostawiona bez leczenia staje się niezwykle uciążliwa, a nawet bolesna. Jednak istnieją sposoby, by ją zmniejszyć. Co na opuchlizne ? Jakie są najlepsze sposoby na obrzęk?

Niezależnie od tego, czy twoje ciało jest spuchnięte od urazu czy słabego krążenia, najlepiej pozwolić, by spuchnięty obszar trochę odpoczął. Jeśli masz obrzęk stopy lub kostki, staraj się nie używać ich w forsowny sposób przez co najmniej kilka dni, dopóki obrzęk nie zmniejszy się. Jeśli masz zranioną stopę, rozważ użycie kul, aby odciążyć kończynę. Jeśli masz opuchnięte ramię spowodowane urazem, używaj drugiej ręki do wykonywania zadań lub poproś o pomoc kogoś innego.

Za każdym razem, gdy siedzisz lub kładziesz się, staraj się umieścić opuchniętą część ciała na poduszkach, powyżej poziomu twojego serca. Zapobiega to gromadzeniu się krwi w spuchniętym obszarze i pomaga w krążeniu.

Sprawdzonym sposobem na opuchliznę jest jej schłodzenie. Unikaj nakładania lodu bezpośrednio na skórę, ale owiń kostki lodu w ręcznik i nakładaj na spuchnięty obszar. Rób to przez około 15 minut, kilka razy dziennie.

Chociaż chcesz, by spuchnięty obszar nieco odpoczął, powstrzymywanie się od ruchu przez dłuższy czas zmniejsza krążenie i ostatecznie pogarsza obrzęk. Wstawaj i chodź od czasu do czasu podczas normalnego dnia pracy. Stosuj niezbyt forsujące ćwiczenia. Może to być joga czy spacer z kijkami. Jeśli pracujesz przy biurku przez cały dzień, wstań od czasu do czasu, porozciągaj się lub przejdź się po biurze. Kiedy siedzisz, zmieniaj często pozycję.

www.ladychwila.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here