Wanna czy prysznic

Urządzając łazienkę – czy to w nowym domu, czy też po remoncie – zawsze stajemy przed jednym, zasadniczym pytaniem: lepiej wybrać wannę czy prysznic? A może oba, jeśli miejsce na to pozwala? Które z rozwiązań będzie lepsze? Oczywiście, na to pytanie nie ma jasnej odpowiedzi, ponieważ każda łazienka jest inna, tak samo jak potrzeby każdej rodziny. Czym się zatem kierować?

Wielkość pomieszczenia

Jednym z największych ograniczeń w przypadku urządzania łazienki jest zawsze jej wielkość. To ona determinuje, co możemy w niej zmieścić i w jaki sposób dostosować do siebie poszczególne elementy, by tworzyły funkcjonalną przestrzeń.

W dużych łazienkach możemy pozwolić sobie na wybór, który tak naprawdę jest brakiem wyboru: wystarczy w nich umieścić zarówno prysznic, jak i wannę, aby korzystać z zalet każdy z tych rozwiązań w zależności od własnych upodobań. Jednak w mniejszych łazienkach warto już dokonać konkretnego wyboru. W szczególnie małych pomieszczeniach najlepsze będą prysznice, które po prostu zajmują mniej miejsca niż wanny. Jednak w średnich można pomyśleć nad tymi dwiema alternatywami.

Dla miłośników szybkiego, energetyzującego prysznica i długiej kąpieli

To oczywiste, że nasze preferencje względem tego, jak chcemy utrzymywać higienę, są jednym z priorytetów. Istnieją osoby, które cenią sobie przede wszystkim szybkie kąpiele, które dodają im energii i doskonale rozbudzają o poranku. Jeśli do tego pragną rozkoszować się komfortowym, zachwycającym „deszczem”, na pewno propozycją lepszą dla nich będzie kabina prysznicowa z zestawem zaopatrzonym w deszczownicę.

Z kolei dla tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez relaksu w wodzie pełnej piany czy cudownie pachnących soli do kąpieli, najlepszym rozwiązaniem jest wanna. To ona pozwoli wyciągnąć się wygodnie, dając uczucie królewskiego odpoczynku po całym, ciężkim dniu. Odpowiedni jej model może spełnić dodatkowe wygody, takie jak choćby hydromasaż. Aby przekonać się, ile istnieje możliwości instalacji wanny, zapraszamy na stronę https://elazienki.pl/k/wanny/.

Dla dzieci lub osób starszych

Oprócz własnych preferencji i wielkości łazienki, ważnym czynnikiem decydującym o konkretnym wyborze będzie wiek członków rodziny. Jeśli znajdują się w niej dzieci, wanna może okazać się lepsza, ponieważ łatwiej będzie wykąpać w niej maluchy. Im samym na pewno także bardziej spodoba się możliwość zabawy w wodzie, niż konieczność wzięcia szybkiego, zwykłego prysznica.

Z kolei osoby starsze mogą chętniej korzystać z drugiego rozwiązania. Wygodna, obszerna kabina prysznicowa, którą można znaleźć pod adresem https://elazienki.pl/k/prysznice/kabiny-prysznicowe/, zapewni im wygodę użytkowania. Nie wymaga „gimnastyki”, jak choćby przekraczania wysokiego brzegu, a możliwość zamontowania specjalnego krzesełka dla seniora zapewni mu bezpieczeństwo i komfort podczas kąpieli. Będzie to dla niego także łatwiejszy do sprzątania element wyposażenia, co jest bardzo ważną cechą, jeśli osoba starsza mieszka sama.

Jak więc widać, wiele czynników może wpłynąć na decyzję i będzie ona zawsze podyktowana przede wszystkim konkretnymi wymaganiami użytkowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here