Dla wielu turystów Paryż sam w sobie jest atrakcyjnym celem wycieczki. Biura podróży zachęcają jednak do odwiedzenia nie tylko najcenniejszych zabytków tego miasta, ale i czekających w okolicy perełek dawnej architektury. Jedną z nich jest Wersal – wspaniały pałac, który wraz z pięknymi ogrodami jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Francji. Co koniecznie trzeba tu zobaczyć?
Wersal to przede wszystkim wspaniałe komnaty. Piękne apartamenty należące niegdyś do Ludwika XIV prezentują się wspaniale. Ogromne wrażenie robią również te komnaty, w których mieszkały kobiety Ludwika XV. Ich wspaniały wystrój może oczarować każdego. Inną perełką wśród pałacowych wnętrz jest sypialnia Marii Antoniny. Salon wojny, salon pokoju oraz słynna sala lustrzana to kolejne wnętrza, których urokowi trudno się oprzeć. Dla wielu zwiedzających cennym pomieszczeniem jest sala zegarowa, z kolei na miłośników książek czeka tu jedyna w swoim rodzaju biblioteka.
Pałacowe wnętrza mogą oczarować, jednak nie tylko one zasługują tu na uwagę. Godnym uwagi obiektem są wersalskie ogrody, które zajmują powierzchnię ponad 100 ha. Piękne jeziorka, ozdobne kwiaty i rzeźby sprawiają, że spacer po ich terenie może okazać się wspaniałym przeżyciem dla każdego turysty.
Wersal może być niezwykle ciekawym celem wycieczki. Nic dziwnego, że zwiedzenie tego zamku stało się ważnym punktem w tych ofertach, którymi kuszą nas biura podróży. Czy warto z nich skorzystać? Miłośnicy cennych zabytków i pięknej architektury wizyty w tym miejscu z pewnością nie będą żałować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here