wersalka
fot: pixabay.com

Salon to centralne miejsce w każdym domu czy mieszkaniu. To tu domownicy spędzają zazwyczaj najwięcej czasu. I nie ma w tym nic dziwnego – wszystkich nas ciągnie do ludzi, dlatego wybieramy część wspólną, by móc pobyć w ich towarzystwie. 

Zobacz też: http://trzypion.pl/aranzacja-mieszkania-a-wersalka/

Dobrze zaaranżowany salon będzie sprzyjał tej integracji. Powinna się w nim znaleźć przestrzeń do wspólnej zabawy i odpoczynku. Zazwyczaj w większości salonów centralne miejsce zajmuje telewizor. To przy nim spędzamy chętnie popołudnia i wieczory, zwłaszcza w okresie letnim i zimowym. Aby móc się zrelaksować podczas oglądania musimy zadbać o wygodne siedzenie. Jedną z najpopularniejszym opcji jest narożnik, zapewnia wiele miejsca dla wszystkich domowników. Nie wszyscy jednak mają taki metraż, w którym zmieści się aż tak duży mebel. Dobrą alternatywa jest wybór wersalki.

Na co zwrócić uwagę, kupując wersalkę

To prosty, ale wygodny mebel o mniejszych gabarytach niż narożnik. Na rynku dostępnych jest wiele modeli. Mamy do dyspozycji szeroka paletę barw, jak również duży wybór materiałów, z których ma być wykonana. Zazwyczaj podzielone są one na 3-4 klasy pod względem grubości materiału wierzchniego, jego odporności na plamy, popularności wzorów. Najtańsze na rynku wersaliki możemy kupić już za ok. 500zł. To zdecydowanie o wiele bardziej korzystna cena niż w przypadku narożnika, którego ceny zaczynaja się od ok.900 zł. 

Względy praktyczne

Poza korzystną ceną i szerokim wyborem wersalka przekonuje też względami praktycznymi. Kilkoma ruchami zamienimy ja w wygodne miejsce do spania. Mamy więc gdzie przenocować gości lub sami przenocować w przypadku choroby czy innych losowych sytuacji. Wystarczy wtedy unieść siedzenie w górę aż usłyszymy charakterystyczne kliknięcie, a zaczepy wskoczą na właściwe miejsce. Wtedy opuszczamy siedzenie na dół, a przestrzeń użytkowa się powiększa. Dodatkowym atutem jest pojemnik na pościel, który jest ukryty pod siedzeniem. Możemy schować tam dodatkową kołdrę i poduszkę na wypadek przyjazdu gości. 

Przeczytaj też: http://www.miastomojeawnim.pl/elegancka-torba-dla-mezczyzny/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here