Witamina k po ciąży

Wiele z nas zastanawia się, czy po porodzie potrzebna jest jakaś suplementacja, w końcu mówi się tylko, że czas ciąży to czas wzmożonej suplementacji wszelakich witamin. Zapomina się o czasie poporodowym, a on również jest bardzo ważny. W końcu ciało potrzebuje silnej regeneracji po ciąży, która jest dla niego wyzwaniem.

Kiedy magiczne dziewięć miesięcy mija i zakańcza się porodem, mówi się, że kobieta ma połóg. Warto w tym czasie zacząć spożywać witaminę k. Witamina k po porodzie nie tylko wspomaga kobiecy organizm, ale przyczynia się do prawidłowego rozwoju noworodka. To bardzo ważne, prawda? W końcu każda mama, chce by maluch miał zapewnione wszystko, by rozwijać się jak najlepiej.

Weźmy najpierw na tapetę to, jak wpływa witamina k po porodzie na organizm kobiety. Warto wiedzieć, że witamina ta zmniejsza ryzyko wystąpienia krwotoków, a właśnie na nie jest narażona kobieta w czasie połogu. Nie zapominajmy, że suplementacja witaminy k wpływa na przemianę materii, a to z kolei pomoże w walce o sylwetkę po ciąży. Stosując ją, niegroźne Ci będą grzybice czy dolegliwości bólowe damskich sfer intymnych.

Jeśli chodzi o podawanie witaminy k noworodkom, ma ona ogrom plusów, tak jak w przypadku suplementacji nią świeżo upieczonych mam. Noworodki przychodzą na świat z niskim poziomem tej witaminy. Z tego powodu grozi im choroba krwotoczna. Dzięki spożywaniu niej przez nowo narodzone dzieci, wzmocnią im się naczynia krwionośne, zagoją małe rany a także pomoże to w mineralizacji kości.

Kiedy karmimy piersią i spożywamy witaminę k, karmimy dziecko nie tylko mlekiem,ale również i tą witaminą. Młoda mama powinna dbać więc o dietę. Źródło jej odnajdziemy w pożywieniu, głównie w brokułach, kiwi, ogórkach, cebuli, koperku, ale i także w wątróbce.

Ciąża to pewnością jeden z piękniejszych okresów życia każdej kobiety, przez który należy szczególnie dbać o zdrowie. Pojawienie się na świecie malucha wywraca go do góry nogami, dlatego ważne jest, by mama w tym wszystkim znalazła czas dla siebie i na walkę o swe zdrowie.

www.4emotion.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here