Wkładki Iseo

Bezpieczeństwo własnego mieszkania, domu czy firmy to podstawa. Aby spełniona była ta potrzeba nie wystarczy sam zamek i odpowiednie drzwi. Ważnym elementem jest wkładka. Niezawodność i poprawne działanie samych drzwi zależy właśnie od wkładki Iseo. Najbardziej popularne to te bębenkowe, które dzielą się na dwustronne, jednostronne i te z gałką. Aby dobrze je dobrać należy znać odpowiednie rozmiary. 

Kilka słów o firmie

Iseo to włoska firma, która powstała w II połowie XX wieku. Bardzo szybko stała się liderem nie tylko na rynku krajowym, ale i zagranicznym. Nowoczesne fabryki są tylko w Europie, jednak dystrybucja produktów następuje na cały świat. Iseo to najlepszej klasy zabezpieczenia i okucia do drzwi, a także rozwiązania jeśli chodzi o kontrolę dostępu i produkty elektromotoryczne. Fenomen firmy polega na skutecznych rozwiązaniach, spełnianiu wymagań i norm oraz na jakości produktów. W ofercie znajdziemy: wkładki Iseo bębenkowe, zamki drzwiowe, zamknięcia awaryjne czy zamykacze. Posiadają certyfikaty instytutu ICIM, czyli najwyższy poziom bezpieczeństwa antywłamaniowego.

Wkładki bębenkowe

Działają we współpracy z zamkami wpuszczanymi. Oddziałują także na siebie wzajemnie. Zasada działania wkładki bębenkowej polega na tym, że kołeczki blokują obrót bębenka. Mechanizm tejże wkładki uruchamiany jest za pomocą klucza. Taki rodzaj wkładki iseo jest bardzo prosty w montażu i właściwie każdy jest w stanie samodzielnie to wykonać. Należy ją umieścić w zamku w skrzydle drzwiowym, a następnie przekręcić klucz. Rygiel zamka się wysunie, więc stabilizujemy wkładkę i przykręcamy śrubkę. Lepiej robić to ręcznie, nie wkrętarką gdyż można łatwo uszkodzić śrubkę i nieprawidłowo ją wkręcić. Po sprawdzeniu poprawności montażu pozostaje zamocować szyld, mocuje się go tylko od środka. Wkładkę należy co pół roku smarować specjalnym preparatem.

Którą wkładkę wybrać?

Te jednostronne są zdecydowanie najbardziej popularne ze względu na swoją cenę oraz uniwersalność – mogą być montowane w niemal każdych drzwiach. Są one niewidoczne i nie posiadają trybu awaryjnego. Dwustronne posiadają dwa otwory na klucz, ich zaletą jest właśnie ta specyfika, gdyż można korzystać z nich od wewnątrz i od zewnątrz. Podobnie do dwustronnych działają te wkładki Iseo z gałką lub uchwytem. Jedyną różnicą jest właśnie ta gałka lub uchwyt, za pomocą których można szybko otworzyć lub zamknąć drzwi. Niewątpliwie każda wkładka niezależnie od rodzaju zwiększa poczucie bezpieczeństwa.

Artykuł przygotowany przy współpracy z https://swiatzamkow.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here