Jest ważnym miejscem spotkać oraz miejscem, którego w czasie wycieczki po stolicy Dolnego Śląska nie można pominąć. Rynek to jedno z tych miejsc, z których Wrocław może być wyjątkowo dumny. To tu znajdują się wspaniałe zabytki, które swym pięknem mogą oczarować nawet tych, którzy zwiedzili pół świata. Odnowiony w latach 90-tych XX wieku, jest jednym z najpiękniejszych rynków w Europie. Jakie zabytki czekają na jego terenie?
Wrocławski rynek to przede wszystkim gotycko-renesansowy ratusz z charakterystyczną fasadą. Ozdobiony rzeźbami oraz zegarem z XVI wieku, skutecznie przyciąga uwagę. Ratusz ten znany jest jednocześnie jako unikalna placówka muzealna, która skupiła się na promowaniu wiedzy na temat sztuki mieszczańskiej oraz historii miasta i jego mieszkańców. Wrocław może się w tym miejscu pochwalić również wspaniałymi kamienicami. Te najsłynniejsze to gotycki Jaś i Małgosia, która łączy w sobie cechy stylu renesansowego i barokowego. Kamieniczki te znajdują się przy rynku, a dokładniej – przy słynnym kościele garnizonowym. Przy samym rynku wyróżniają się z kolei takie zabytki, jak gotycko-barokowa kamienica Pod Siedmioma Elektorami oraz późnobarokowa kamienica Pod Złotym Słońcem. Z nieco młodszych obiektów na wyróżnienie zasługują z kolei gmachy Banku Zachodniego z lat 30-tych XX wieku oraz domu handlowego Feniks.
Wrocław jest pięknym miastem, a wycieczki po jego zabytkowym centrum każdemu z nas mogą sprawić wiele radości. Tak piękne miejsca, jak rynek i jego najbliższa okolica, na długo zapisują się w pamięci turystów szukających w stolicy Dolnego Śląska wyjątkowych atrakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here