Wspaniałe atrakcje w Krakowie

Kraków, jako jedno z najstarszych miast w Polsce jest niezwykłą atrakcją turystyczną. Nikt, kto zdecyduje się odwiedzić to miasto, nie będzie się nudzić. Na zwiedzanie wielu atrakcji tutaj dostępnych powinniśmy zarezerwować sobie kilka dni, jeden to będzie zdecydowanie za mało.
Co zobaczyć w Krakowie?
Jest to pytanie, na które odpowiedzi może być wiele, w zależności z kim to miasto zwiedzamy oraz jakie sami mamy preferencje.
Miejscem, którego nikt nie może przeoczyć, jest oczywiście Stare Miasto w Krakowie. Punktów do zwiedzenia tutaj jest tak wiele, że możemy spędzić, podziwiając je, bardzo długie godziny. Możemy zacząć od niesamowitych Sukiennic, które kuszą wręcz malowniczością stanowisk handlowych, na których możemy kupić pamiątki oraz wyjątkowej urody rękodzieło. Niedaleko znajdziemy Bazylikę Mariacką. Jeśli znajdziemy się tutaj równo w południe, usłyszymy odgrywany codziennie o tej porze hejnał. Spacer po Rynku w Krakowie zachwyci nas urokiem przepięknych zabytkowych budynków, restauracji i sklepików znajdujących się w zabytkowych kamienicach.
Będąc w Krakowie, obowiązkowo musimy zwiedzić Wawel oraz znajdującą się przy nim Smoczą Jamę. Niegrzecznie byłoby nie odwiedzić Smoka Wawelskiego, który do dzisiejszego dnia, nieustannie, zieje ogniem.
Kraków to też niezwykle klimatyczna dzielnica Kazimierz, przepiękne Planty i Brama Floriańska.
Chcąc zwiedzić okolice Krakowa, możemy wybrać się na wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce, gdzie możemy poznać niezwykle ciekawą historię tego miejsca.
Kraków zachwyca nas swoim urokiem i oferuje niezwykłe atrakcje dla turystów.

www.chilimy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here