Często zbyt poważnie podchodzimy do swojego wyglądu zewnętrznego. Nie chcemy, aby inni ludzie źle nas oceniali, dlatego staramy się dostosować do pewnych ram i panujących w naszym świecie zasad. Nawet jeśli od dawna marzy nam się farbowanie włosów z folią, niejednokrotnie z niego rezygnujemy, obawiając się, że nowy kolor fryzury nie spodoba się naszemu pracodawcy, rodzinie czy znajomym. Powinniśmy natomiast zmienić swoje myślenie i zacząć robić to ze swoim wyglądem, na co tylko mamy ochotę.

Zbyt duże przejmowanie się innymi ludźmi mogło nawet sprawić, że kompletnie zrezygnowaliśmy z makijażu. Nie chcemy wyglądać śmiesznie czy komicznie, dlatego też ograniczamy się tylko i wyłącznie do nakładania zwykłego tuszu do rzęs. Jeśli jednak mamy ochotę zastosować ciemniejszy bronzer do twarzy, brokatowy cień bądź wyrazistą szminkę – po prostu to zróbmy. Zacznijmy bawić się swoim makijażem i kombinujmy z różnorodnymi kosmetykami kolorowymi, a przekonamy się, że ludzie tak naprawdę nie zwracają uwagi na to, jak wyglądamy i co ze sobą robimy.

Tylko my powinniśmy czuć się dobrze w swoim ciele. Jeśli wciąż będziemy próbować zaspokajać potrzeby wszystkich wokół, nigdy nie będziemy szczęśliwi. Zastanówmy się zatem nad tym, jak sami chcielibyśmy się rzeczywiście prezentować. Nie bójmy się tego, jaki efekt da nam zielona farba do włosów, i jeśli mamy ochotę ją kupić, zróbmy to i nałóżmy ją później na swoje naturalne kosmyki. Nikt nie powinien nas przecież oceniać po wyglądzie, dlatego do woli możemy z nim kombinować.

www.pytano.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here