Wizyta w tym miejscu to wspaniała przygoda dla każdego, kto chce lepiej poznać Ząbkowice Śląskie i ich dzieje. Dlaczego warto tu zajrzeć w czasie wycieczki po tym mieście? Jakie atrakcje czekają tu na gości?

Izba Pamiątek Regionalnych w Ząbkowicach Śląskich może oczarować turystów już samą swą siedzibą. To dwór Kauffunga, który jest jedną z najpiękniejszych kamienic w mieście, a jednocześnie – najstarszym zachowanym do dziś budynkiem mieszkalnym, jakim mogą się pochwalić Ząbkowice Śląskie. Kiedy został zbudowany? Tego dokładnie nie wiadomo, znane są jednak liczne wzmianki pochodzące z dokumentów z początków XVI wieku, w których nazwa tego domu się pojawia. Aż do 1945 roku dom ten pełnił rolę siedziby najważniejszych rodów ząbkowickich, a po zakończeniu II wojny światowej stał się własnością miejscowej parafii. W 1972 roku zaczął pełnić nową rolę i stał się Izbą Pamiątek Regionalnych. Zebrane tu eksponaty mają upowszechniać wiedzę na temat Ząbkowic Śląskich i losów mieszkańców tego miasta, nie brak tu również eksponatów związanych z archeologią, etnografią oraz sztuką sakralną. Dodatkowa atrakcja związana jest z dawną nazwą miasta. Jest nią ekspozycja na temat doktora Frankensteina, który stał się jedną z ważniejszych atrakcji miasta.

Dzięki starannej odbudowie, dom ten prezentuje się wspaniale, a dzięki ciekawej ekspozycji, stał się jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych miasta. Izba Pamiątek Regionalnych stała się jednym z ważniejszych punktów w programie niejednej wycieczki po tym mieście oraz miejsce, które przyciąga dodatkowymi atrakcjami i ciekawymi wydarzeniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here