Zaczynamy przygodę z komputerem!

Mimo wszechobecnego postępu technologicznego wiele osób nadal nie zna się na obsłudze komputera. Niektórzy z nich są dość ambitni i sami postanawiają w końcu zaznajomić się z komputerem. Osoby takie w pierwszym kroku powinny kupić komputer stacjonarny lub laptop. Jeśli należysz do laików, a Twój budżet jest ograniczony to możesz zaryzykować i kupić używany sprzęt. Jeśli jednak fundusze nie grają roli radzimy zainwestować w nowy komputer.
Zakup komputera jest dość skomplikowaną sprawą, zwłaszcza wtedy, gdy nie ma się pojęcia jak go uruchomić. W takim wypadku warto poradzić się sprzedawcy w sklepie, który podpowie, jaki komputer sprawdzi się na początku Twojej przygody z informatyką.
Kolejnym krokiem w nauce jest wykupienie kursu komputerowego lub zakup poradnika dla początkujących użytkowników komputera. W księgarniach możesz znaleźć sporo poradników tego typu. Z książki dowiesz się jak uruchomić komputer, co to jest plik, folder i jakie programy służą do edytowania tekstu. Z czasem nauczysz się pisać i redagować. Po miesiącu nauki będziesz już wiedział, jak poruszać się w internecie, jak rysować w paincie, zrobić odstęp i akapit. Wraz z upływem czasu będziesz nabierał więcej wprawy, a Twoja wiedza i umiejętności będą się poszerzać. Komputer to dość intuicyjne narzędzie i po opanowaniu podstaw wiele rzeczy nauczysz się sam drogą dedukcji.
Znajomość obsługi komputera pozwoli Ci znaleźć lepszą pracę, nawiązać kontakty z dawnymi kolegami z podstawówki, a nawet – zaimponować wnuczkom.

www.colorowo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here