Niemodliński zamek jest jednym z najciekawszych zabytków, jakimi może się dziś pochwalić województwo opolskie. Remontowany i stopniowo udostępniany turystom, staje się coraz bardziej kuszącym celem wycieczki – nie tylko dla miłośników historii, ale i dla tych, których fascynują miejsca wyjątkowe. Co warto wiedzieć na temat książęcej rezydencji, z której Niemodlin może być tak dumny?

Dzieje niemodlińskiego zamku sięgają XIII wieku, kiedy to powstała tu pierwsza wieża o charakterze mieszkalnym. Z czasem powstała tu kolejna wieża, którą otoczono murami oraz fosą. W połowie XV wieku w miejscu tym stał już pałac, do którego z czasem dostawiano kolejne budynki mieszkalne i gospodarcze. Niestety, sporo zmian przeprowadzono też w wieku XIX, a ich efektem jest utrata wielu ciekawych elementów, typowych dla stylu renesansowych. W tym czasie zamurowane zostały m. in. piękne krużganki, które można było podziwiać wokół zamkowego dziedzińca. Mimo licznych prac oraz zniszczeń i wieloletnich zaniedbań, zamek ten wciąż robi ogromne wrażenie na zwiedzających. Dziś można tu zobaczyć wiele ciekawym elementów i obiektów, dzięki którym Niemodlin staje się jednym z ważniejszych miast na historycznych szlakach turystycznych.

Zamek w Niemodlinie to ciekawe miejsce dla tych, którzy w czasie wycieczki po województwie opolskim chcą podziwiać ciekawe detale architektoniczne, zabytkowe parki oraz mosty, ozdobione barokowymi figurami.

www.willagreenhouse.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here