Uciążliwe brodawki nie tylko szpecą, ale i utrudniają nam swobodne poruszanie się. Te ciemne wypukłości na skórze zwykle pojawiają się w rejonie szyi lub twarzy, przez co walka z nimi staje się dla wielu z nas ważną kwestią. Jak z nimi walczyć? Jedni postawią na profesjonalne zabiegi kosmetyczne, inni – na te środki, dzięki którym z uciążliwymi brodawkami można się rozprawić we własnym domu. Z jakiego wsparcia można skorzystać w tej walce?

Olejek herbaciany

Powstający z drzewa herbacianego olejek jest cennym kosmetykiem naturalnym, z którego niezwykłych właściwości skorzystać można m. in. podczas leczenia brodawek. Skuteczność olejku wynika z jego antybakteryjnych właściwości, dzięki czemu dla osób dotkniętych problemem brodawek staje się on cennym wsparciem.

Ocet jabłkowy

Jest jednym z tych produktów, które śmiało można wykorzystać do walki z brodawkami. Ocet jabłkowy to skuteczny pogromca brodawek i kurzajek, i chociaż terapia z jego udziałem wymaga czasu i cierpliwości, może każdemu z nas przynieść wiele wspaniałych efektów.

Sok z cebuli

W walce z bakteriami doskonale sprawdza się cebula oraz naturalne kosmetyki, w których sok z niej pojawia się jako jeden z podstawowych składników. Sok z cebuli, po połączeniu z odrobiną soli morskiej, może się stać skutecznym pogromcą brodawek oraz kurzajek, a nasza uroda zyska w naszych oczach.

Olejek rycynowy

W walce z brodawkami pomogą nam też domowe zabiegi, w których główną rolę odgrywać będzie olejek rycynowy. Połączony z drożdżami piwnymi, staje się cennym wsparciem dla naszej skóry. I tu potrzebny jest czas, gdyż na widoczne efekty takiej terapii należy czekać około 3 tygodni.

Sok ananasowy

Zdrowe i smaczne ananasy mogą się przemienić w skuteczne kosmetyki. W soku z tych owoców znajduje się przecież bromelaina – jedna z tych substancji, które pomogą nam w prowadzeniu walki z kurzajkami oraz brodawkami. A ponieważ sok ananasowy wykazuje się silnymi właściwościami przeciwbakteryjnymi i przeciwwirusowymi, przemywanie skóry takim kosmetykiem może nas skutecznie chronić przed pojawieniem się nowych brodawek.

Domowe zabiegi, w których wykorzystane zostaną naturalne kosmetyki z tych produktów, które wykazują się silnymi właściwościami antybakteryjnymi, mogą każdemu z nas pomóc w walce z brodawkami. Nie trzeba wiele, by rozwiązać problemy z nimi związane – wystarczy cierpliwość i konsekwencja, a we własnym domu pozbędziemy się tej uciążliwej przypadłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here