10 produktów które skutecznie oczyszczą wątrobę

Wątroba to drugi największy organ w naszym ciele. To w niej gromadzą się wszelkie toksyny, które stanowiłyby zagrożenie dla naszego życia, gdyby nie jej ciężka praca. A zatem warto o nią dbać. Wątroba częściowo oczyszcza się sama, nie mniej jednak dobrze jest jej trochę pomóc, stosując odpowiednią dietę, w której nie zabraknie buraków, kurkumy, czosnku, grejpfrutów, zielonej herbaty, jabłek, cytryny, kapusty oraz awokado. Należy ograniczyć lub całkowicie wyeliminować alkohol i papierosy.

Czym jest hematokryt?

Hematokryt to jeden z parametrów służących do oznaczania w badaniu morfologii krwi. Jest zależny od ilości i objętości erytrocytów we krwi, czyli ocenia jej gęstość. Jego poziom wzrasta, gdy we krwi występuje wiele erytrocytów i jest ona zagęszczona. Natomiast wartość hematokrytu maleje, wtedy gdy krew ma małą ilość elementów morfotycznych, zwłaszcza czerwonych krwinek i staje się rzadka. Nieprawidłowy poziom hematokrytu może świadczyć o poważnych chorobach.

Achalazja – najczęściej rozpoznawana choroba przełyku

Achalazja to choroba zaburzeń działania przełyku. Powoduje ją wzmożone napięcie spoczynkowe i zaburzony odruch rozkurczu dolnej części przełyku. Powoduj to długie zaleganie pokarmu, powstawanie stanów zapalnych, a w konsekwencji poszerzenie przełyku. Choroba rozwija się stopniowo i długo nie daje żadnych objawów, dlatego późno jest diagnozowana. W tym przypadku leczenie może być objawowe, farmakologiczne lub chirurgiczne.

www.ohho.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDamsko-męskie kłopoty
Następny artykułLeczenie i porody

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here