Większości z nas często dokuczają różne dolegliwości, traktujemy je jednak jak coś naturalnego, zażywamy tabletkę przeciwbólową i oczekujemy, że zaraz wszystko przejdzie. Niestety nie zawsze jest tak, jak chcemy. Nierzadko po dłuższym czasie, gdy wreszcie decydujemy się na wizytę u lekarza, okazuje się, że były to objawy choroby. Lekceważąc je tylko pogorszyliśmy sprawę.

Słabe krążenie krwi i jego objawy
Jest wiele objawów tej choroby, wśród najczęstszych wymienić można uczucie zimnych dłoni i stóp oraz ich puchnięcie, bladą skórę, żylaki, ogólne zmęczenie, przeziębienia, powolne trawienie i gojenie się ran, wypadanie włosów oraz łamliwe paznokcie. Słabe krążenie może spowodować nawet chorobę niedokrwienną serca czy problemy z erekcją. W żadnym razie nie należy lekceważyć tych objawów.

Długotrwały stres a ryzyko cukrzycy
Niewiele osób zdaje sobie sprawę jak duże konsekwencje niesie ze sobą przedłużający się stres. Wśród licznych skutków takiej sytuacji wymienić można chociażby cukrzycę typu 2. Przyczyną są zaburzenia metabolizmu węglowodanów, tłuszczów i białek spowodowane upośledzeniem wydzielania insuliny właśnie na skutek stresu. Warto więc za wszelką cenę walczyć ze stresem.

Choroba Leśniowskiego- Crohna – przyczyny i objawy
Ta przewlekła choroba atakuje przewód pokarmowy, najczęściej jelita. Różne są jej przyczyny: począwszy od uwarunkowań genetycznych, poprzez nagły spadek odporności, stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych i antykoncepcję hormonalną, a na paleniu papierosów skończywszy. Objawy to bóle brzucha, wzdęcia, osłabienie i gorączka, utrata wagi, ropnie okołoodbytnicze, szczeliny odbytu oraz pojawiające się stany zapalne w innych częściach organizmu.

www.ubiesa.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here