orzechy włoskie

Podczas 241 zjazdu American Chemical Society naukowcy oświadczyli, iż ze wszystkich orzechów najzdrowsze są orzechy włoskie.

Orzechy włoskie – właściwości

Uczeni potwierdzają, że pod względem wartości zdrowotnych, orzechy włoskie przewyższają migdały, orzeszki ziemne, orzechy pekanowe, pistacje, nerkowce, orzechy makadamii, brazylijskie i laskowe. Orzechy włoskie mają dwa razy więcej przeciwutleniaczy aniżeli jakiekolwiek inne orzechy. Co więcej, funkcjonowanie antyoksydantów, jakich są źródłem, jest z 2 do 15 razy większe od działania witaminy E. Fakt, że orzechów włoskich, w przeciwieństwie do innych, nie praży się również oddziałuje na ich korzyść, bo ogrzewanie do wysokich temperatur niekorzystnie wpływa na wartości odżywcze. Orzechy włoskie są również bogatym źródłem wartościowego białka, błonnika, wielu witamin i minerałów, a przy tym nie zawierają glutenu i białka mlecznego, czyli substancji, na które niektórzy potrafią być uczuleni.

Orzechy włoskie – profilaktyka chorób

Dietetycy przeprowadzili analizowania, które pokazują, że systematyczne spożywanie orzechów włoskich może wykazać się konieczne w zapobieganiu wzrostowi chorób serca, kamicy żółciowej, cukrzycy rodzaju 2, a chociażby pewnych rodzajów chorób nowotworowych. Efekt leczniczy można uzyskać przy spożywaniu 7 orzechów włoskich dziennie.

Orzechy włoskie zabezpieczają system krążenia

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe oraz sterole roślinne, w jakie obfitują orzechy włoskie, mają zbawienny wpływa na układ krążenia – obniżają stopień złego cholesterolu, działają przeciwzapalnie, zmniejszają lepkość krwi i energia do powstawania zakrzepów. Dodatkowo koenzym Q10 pomaga unieczynnić cholesterol LDL, a L-arginina przyczynia się do rozszerzenia naczyń krwionośnych, i w celu obniża się ciśnienie krwi i spada ryzyko zawału serca.

jakie właściwości orzechy włoskie posiadają i czemu warto je jeść

Orzechy włoskie zwalczają nadpotliwość

Duża ilość garbników oraz związków o wartościach antybakteryjnych sprawia, że napar z liści orzecha jest skutecznym sposobem efektywnie zwalczającym nadmierną potliwość, szczególnie stóp. Można w nim zwyczajnie nie tylko moczyć stopy, a także dodawać go do kąpieli – wówczas napar podziała kojąco na skórę i złagodzi przeróżnego rodzaju rozdrażnienia.

Orzechy włoskie leczą żylaki i hemoroidy

To zasługa tychże w liściach orzecha włoskiego: działających ściągająco garbników, przeciwzapalnych flawonoidów oraz związków hamujących drobne krwawienia z uszkodzonych naczyń. Więc wszystkie te substancje stosowane są w środkach przeznaczonych do leczenia hemoroidów czy żylaków nóg. Skuteczny jest też wykonany z liści napar – można go wykorzystywać do nasiadówek, okładów, przemywania.

Orzechy włoskie usprawniają wygląd cery

Zawartość cynku oraz substancji o działaniu przeciwbakteryjnym i ściągającym sprawia, że wyciągi z orzecha włoskiego odnaleźć można w wielu kremach i maseczkach do cery tłustej i trądzikowej. A nie tylko w nich, ponieważ w kosmetykach przeznaczonych do cery dojrzałej stosowane są wynikające z orzechów witaminy A i E oraz koenzym Q10, które zwalczają wolne rodniki, zatrzymują wodę w celach skóry, dodają jej energii i pobudzają procesy odnowy. W balsamach brązujących zaś powszechnie stosowany jest juglon – naturalny barwnik, jaki daje efekt złotobrązowej, delikatnej opalenizny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here