W pomieszczeniach z nisko usadowionym sufitem może przysporzyć wielu problemów. Sklepy meblowe oferują szeroką gamę lamp w wielu fasonach, ale niestety nie ma rozwiązań uniwersalnych. Oświetlenie dobrze funkcjonujące w pokoju z wysokim sufitem zazwyczaj nie sprawdzi się w niskich pomieszczeniach.
W niskich pomieszczeniach, co oczywiste, odpadają wszelkie rozwiązania wiszące. Z pewnością przez nieuwagę lub pośpiech zawadzalibyśmy o takie lampy. Mogłoby to doprowadzić do naderwania kabli i w konsekwencji w prostej drodze do zwarcia instalacji. Ciągłe uderzanie głową o wiszący nisko także nie poprawi komfortu korzystania z pomieszczenia.

Oświetlenie niskich pomieszczeń powinno być praktyczne i w miarę możliwości dyskretne, nie powinno się rzucać w oczy. Najlepiej zdecydować się na oświetlenie punktowe, rozmieszczenie w każdym z rogów sufitu z pewnością wystarczy do oświetlenia pokoju. Jeśli jednak dalej będziemy mieli wrażenie, że w pokoju jest zbyt ciemno sytuację można uregulować lampą stojącą. Minusem tego rozwiązania jest jednak to, że taka lampa oświetla wyłącznie przestrzeń wokół, a jej zasięg jest mocno ograniczony. Jeśli pomieszczenie jest duże zawsze warto rozważyć zastosowanie płaskiej sufitowej lampy z porcelanowym talerzem.

http://www.sklepwinternecie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here