Przechowywanie dokumentów. Przechowywanie dokumentów to nie lada wyczyn dla każdego przedsiębiorcy. Wszystkie dokumenty w świetle prawa trzeba przechowywać przez różny okres nawet przez 5 lat. Stwarza to dużo problemów związanych z miejscem ich składowania. Ilość dokumentów do przechowania jest ściśle związana z wielkością przedsiębiorstwa. Im większe tym więcej dokumentów i miejsca potrzeba do ich przechowania.

Dobrym rozwiązaniem jest prowadzenie rejestracji dokumentów aby wiedzieć kiedy daną partię można zniszczyć i dzięki temu kiedy zwolni się miejsce. Można także zlecić przechowywanie dokumentów, które mają na przykład 3 lata innej firmie, która specjalizuje się w tego typu zleceniach. Również to takiego zakładu będzie utylizacja dokumentów, które można już zniszczyć.

Jednak przechowywanie dokumentów jest bardzo trudne ze względu na fakt, że mogą one być potrzebne po wielu latach od momentu kiedy mogłyby zostać zniszczone. Równie trudne jest utrzymanie tych dokumentów w warunkach aby były one w dobrym stanie, gotowe do odczytu. Dobrym rozwiązaniem jest przechowywanie dokumentów w formie elektronicznej. Znacząco oszczędzi to czas, miejsce oraz pieniądze związane w zajmowaną powierzchnią przez dokumenty.

www.komech.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here