sadzonki drzew owocowych

Na pewno wielu z was marzyło, a może wciąż marzy, o posiadaniu swojego własnego sadu. Ta magiczna przestrzeń, rodem z bajek, rozpala nasze dziecięce pragnienia i pozwala na subtelną podróż w różne bajkowe krainy. Wieloletnie sady mają swój dany klimat, który kojarzy nam się z ciepłym latem, cieniami drzew, pięknym, owocowym zapachem, a także z słodkimi owocami, które można spałaszować zaraz po zerwaniu z drzewa. Jeżeli kiedykolwiek marzyliście o założeniu własnego sadu to nie ma na co czekać i warto wybrać się do po sadzonki drzew owocowych ​ by spełnić to marzenie!​

Dlaczego warto decydować się na sadzonki drzew owocowych?

Sadzonki tych drzew nie tylko pięknie i szybko się rozwijają, ale także wyrastają z nich duże drzewa, które pomimo cienia w upalne dni dają także zdrowe owoce, która można wykorzystać do wszelkiego rodzaju domowych wyrobów. Sadzonki drzew owocowych​     dostępne są jesienią, a także wiosną, czyli w czasie, w którym najlepiej sadzić drzewa. Bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiedniej jakości sadzonkę, ponieważ od jakości materiału sadzonkowego zależy czy dana roślina przyjmie się po posadzeniu, a także plenność i jej zdrowia w czasie dalszej uprawy. Przekłada się to oczywiście nie tyko na zdrowy wygląd drzew, ale przede wszystkim na jakość i smak owoców, które będziemy zbierać z tego drzewa. A na tym zależy nam najbardziej!

sadzonka drzewa owocowego dobrze sie sprawdzi

Jakie sadzonki drzew owocowych ​ powinniśmy wybrać?​

Istnieje wiele drzew owocowych, które można uprawiać w naszych sadach. Oczywiście istnieją też takie, których uprawa w Polsce nie jest możliwa ze względu na warunki klimatyczne. Jednak jest też wiele innych, z których uprawy na pewno będzie równie bardzo zadowoleni. Są to oczywiście klasyczne polskie jabłonie, grusze, śliwy, wiśnie, czereśnie czy nawet brzoskwinie. Większość z tych drzew owocuje na jesień, ale są też takie jak wiśnie czy czereśnie, które dają swoje owoce latem. Dlatego też różnorodność wybranych sadzonek drzew owocowych będzie niezwykle przydatna ze względu na całoroczne cieszenie się ze​ zbiorów jakie będą dawać nam drzewa.

W jakim czasie najlepiej sadzić drzewa owocowe?

Najlepszym terminem dla sadzenia drzew owocowych jest czas jesienny, czyli od października do pierwszych silnych przymrozków, a także wczesna wiosna, do momentu, w którym nie ruszy wczesna wegetacja. Jednak w tym przypadku należy uważać, ponieważ jedynie z sadzonek, które uprzednio przetrzymuje się w chłodniach możemy pozwolić sobie na późniejsze ich posadzenie w sezonie wiosennym. Warto wiedzieć, że w momencie, w którym temperatura gleby nie spadnie poniżej czterech stopni Celsjusza, sadzonki drzew owocowych zdążą przed zimą zregenerować system korzeniowy, dlatego wiosną będą mogły​  pobierać wodę i składniki mineralne z gleby. Ryzyko jakie podejmujemy zasadzając drzewa owocowe jesienią jest przemarznięcie nadziemnej części drzewek podczas silniejszej zimy. Może także dojść do przemarznięcia korzeni, ale tylko w wypadku, w którym spadek temperatury powietrza następuje bez okrywy śnieżnej. Właśnie dlatego bardzo ważne jest zabezpieczanie drzew i krzewów przed potencjalnym mrozem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here