Nasz organizm nie przestanie zaskakiwać nas do końca naszego życia. Dużo obszarów nie jest jeszcze dogłębnie zbadanych. Ludzkie ciało ma w sobie tyle mechanizmów, że poznanie ich wymaga dużo czasu.
Dieta przy endometriozie – co jeść a czego unikać? Endometrioza jest chorobą przewlekłą i niekomfortową dla kobiet. Objawia się ona błoną śluzową macicy poza jej jamą. Dobrze skomponowana dieta, odpowiednie ćwiczenia i odpoczynek mogą pomóc w przypadłości. Jak w każdej zbilansowanej i zdrowej diecie ważne jest jedzenie warzyw i owoców. Sugerowane są warzywa typu: marchew, brokuł, dynia, papryka, sałata, kapusta. Polecane jest spożywanie ryb. Do swojej diety warto wkomponować przyprawy, takie jak: curry, bazylia, tymianek, imbir, czosnek, oregano i majeranek. Na pewno przy tej dolegliwości należy zrezygnować z przetworzonej żywności, produktów z utwardzonego tłuszczu oraz słodyczy.
Bóle podczas stosunku. Przyczyną mogą być przeróżne dolegliwości. Poważniejszymi może się okazać: grzybica pochwy, uczulenie, zapalenie łechtaczki, opryszczka narządów płciowych itp. Z większością dolegliwości można sobie łatwo poradzić.
Jakie są przyczyny puchnięcia kostek nóg? Opuchlizna nóg może sugerować różne dolegliwości. Mogą mieć z tym problem osoby z chorobami krążenia, żylakami, nerkami, mające siedzący tryb pracy. Obrzęk tworzy się poprzez nagromadzenie się płynu w przestrzeni pozakomórkowej. Na opuchnięte nogi pomoże leżenie z uniesionymi nogami opartymi np. o ścianę. Mogą pomóc również kąpiele z solą.

www.satik.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here