Każdy z nas poszukuje idealnej diety, która pozwoli nam przygotować świetną formę na sezon letni lub oczyści nasz organizm z wszelkich toksyn. Z pomocą przychodzi post przerywany (IF – Intermittent Fasting), dzięki któremu jesteśmy wstanie wytrenować nasz organizm do jedzenia w określonych porach dnia w danych „”oknach żywieniowych”” tj. 18 godzin postu i sześciogodzinne okno czasowe na spożycie wszystkich potrzebnych kilokalorii rozbitych na dopasowane pod konretną osobę makroskładniki. Oczywiście podczas postu nie spożywamy nic prócz płynów – bardzo dobrze sprawdza się czarna kawa lub napoje gazowane ZERO.
Przerywany post – recepta na zdrowie. Czy aby na pewno? Ta metoda skierowana jest do osób nastawionych na ogół na redukcję masy tłuszczowej, gdyż w krótkim czasie musimy zjeść dużą ilość pożywienia – a kto z nas jest w stanie zjeść 4000kcal „”na masie”” w kilka godzin? Mówimy oczywiście o tzw. „”czystym jedzeniu”” np. makarony, ryże, chude mięso czy ryby i warzywa. Tylko takie produkty niskoprzetworzone dadzą nam najlepsze efekty zdrowotne, a regularne jedzenie przyśpieszy nasze krążenie krwi i metabolizm co zaowocuje zwiększoną ciepłotą ciała – dla osób, które mają zimne stopy i dłonie – te porady pomogą na pewno.
Dodatkowo aby IF działał jak należy i żeby nasze marzenia w postaci wymarzonej sylwetki się ziściły należy dodać aktywność ruchową – sprzątanie, chodzenie na zakupy, zamiast jeździć samochodem itp. Oczywiście nie jest to do końca cudowny sposób, bo nie uleczy nas od poważnych chorób zakaźnych takich jak kiła – ale w przypadku wielu innych powinno pomóc.

www.ortho-med.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here