Istota jogi w życiu codziennym

Świat zaczyna wariować na punkcie pieniądze i przez to, tempo życia z każdym rokiem wzrasta – dochodzi nawet do skrajnych przykładów, że dane osoby w pogoni za sukcesem, rezygnują niemal z życia prywatnego i popadają w obłęd lub stany depresyjno-maniakalne. Na szczęście jest kilka rozwiązań, które pozwalają na chwilowe odprężenie głowy i organizmu, dzięki którym również będziemy mogli cieszyć się dobrą kondycją i brakiem jakichkolwiek barier ruchowych – mowa na temat jogi, która jest w dalszym ciągu źle odbierana.

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w tym systemie filozoficznym, wystarczy ci profesjonalna mata do jogi, która pozwoli na komfortową medytację i połączenie umysłu z ciałem.

Joga jako system filozoficzny? Ale jak to?

Dokładnie, wiele osób może być zdziwionych, ponieważ dzisiejsze zajęcia jogi, zbliżoną są dużo mocniej do zajęć stretchingu lub fitnessu, gdzie musimy rozciągać swoje przykurczone partie mięśniowe i ścięgna. Jak się okazuje filozofia indyjska, przyniosła do naszej kultury o wiele więcej, niż tylko smaczne potrawy!

Skoro potrzebna jest tylko mata do jogi, czy warto więc zapisywać się na specjalistyczne zajęcia? Początkowo mogą pojawić się problemu z niektórymi wzorami ruchowymi, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do siedzącego trybu życia i niektóre mięśnie mogą być kompletnie nieprzyzwyczajone do rozciągnięcia, które planujemy osiągnąć – samodzielna progresja może być nawet niebezpieczna i skutkować kontuzją. Wybierając miejsce, gdzie będą odbywać się nasze sesje, warto wziąć pod uwagę salony medytacyjne, gdzie ludzie skupiają się nie tylko na ruchu, ale również przeżyciach duchowych, ponieważ pozwoli nam to osiągnąć spokój i otworzy umysł na wiele spraw, o których mogliśmy zapomnieć w natłoku codziennych obowiązków.

Mata do jogi ma dużo dłuższą historię

Joga może się wydawać stosunkowa młoda – owszem jest, jeśli weźmiemy pod uwagę zajęcia rozciągania w stylu jogi, których jedynym powiązaniem są właśnie wspomniane maty do uprawiania jogi lub jeśli będziemy liczyć ją miarą pierwszych śladów cywilizacji.

Pierwsze ślady tego sposobu medytacji, zostały datowane na 2300r. p.n.e, czyli ponad 4 tysiące lat temu! Ślady wskazują dodatkowo, że była ona niezwykle popularna wśród ludzi, ponieważ figurki wskazujące na pozy jogi, były ustawione niemal we wszystkich domach – zaczynając od pałaców ludzi zamożnych i posiadających władzę, a kończąc na biedakach w chatach, którzy nie mogli pochwalić się imponującym majątkiem.

Każdy powinien chociaż raz spróbować swoich sił.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTygodnik Polityka
Następny artykułPies w wakacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here