Jak wybrać sukienkę na bardzo elegancką okazję

Wyjście na premierę do opery lub filharmonii, bal charytatywny w zacnym gronie czy też bankiet biznesowy wymagają wspięcia się na szczyty elegancji. Bardzo często podczas takich wydarzeń obowiązuje sztywny dress code, o którym uczestnicy zostaną poinformowani już w zaproszeniach. Sprawdź, jak w kilku krokach wybrać sukienkę na okazje o bardzo podniosłej atmosferze.

Postaw na długość maxi

Przeważnie podczas wydarzeń o formalnym, eleganckim charakterze biorące w nich udział kobiety są zobowiązane do sięgnięcia po kreacje do ziemi. Na najwięcej modowej zabawy pozwalają sukienki balowe, które z założenia mają być efektowne. Bal sylwestrowy, karnawałowy czy też charytatywny to świetne okazje do wyciągnięcia z szafy sukni z odkrytymi ramionami, błyszczącym materiałem, licznymi zdobieniami i pokaźnym, rozkloszowanym dołem.

Z kolei do teatru, opery lub filharmonii lepiej sprawdzą się nieco bardziej dopasowane kreacje, które nie muszą sięgać do samej ziemi i mogą kończyć się nawet tuż przed kostkami. Lepiej również postawić na nieco bardziej zabudowany dekolt. W przypadku biznesowych bankietów warto dobrze przyjrzeć się zaproszeniu, ponieważ zazwyczaj tylko najważniejsze imprezy organizowane wieczorem wymagają długich sukni.

Wybierz szykowny materiał

Rodzaj tkaniny również powinien być dopasowany do konkretnej okazji. Szukając sukni balowej, można śmiało skierować swój wzrok w kierunku błyszczącej tafty, satyny czy też atłasu. Mile widziane są również zdobienia w postaci efektownych haftów i naszywanych ręcznie pereł. Bardzo bezpiecznym i uniwersalnym materiałem na eleganckie wydarzenia jest natomiast szyfon, który zajmuje ważne miejsce w ofercie marki Kartes Moda.

Szyku można zadać również dzięki koronkom i tiulowi, choć w przypadku tego ostatniego warto uważać, jeśli wybiera się stylizację do teatru. Bardzo ważną kwestią jest ponadto błysk materiału. Na połyskujące tkaniny warto zdecydować się np. w związku z imprezą sylwestrową lub karnawałową. Na premierowy spektakl lepiej natomiast wybrać modne, matowe tkaniny, które mają bardzo uniwersalny charakter.

Zaufaj klasyce

Awangarda i ekstrawagancja mogą zostać docenione podczas wystawy artysty znanego z ekscentrycznych, abstrakcyjnych projektów. Większość wydarzeń o podniosłym charakterze wymaga jednak klasycznych krojów i dodatków. Dotyczy to nawet balów karnawałowych, podczas których mile widziany jest błysk, przepych i efektowne kreacje. Skromne stroje są oznaką dobrego gustu zwłaszcza w przypadku najlepszych oper, teatrów i filharmonii.

Niesamowicie ważną kwestią jest również wybór koloru sukienki wieczorowej. Za klasykę gatunku uznaje się czerń, która pasuje właściwie do wszystkich eleganckich okazji. Świetnym wyborem będą także długie sukienki z oferty Kartes Moda, które mają odcień butelkowej zieleni, granatu oraz stonowanej czerwieni. Należy natomiast unikać jaskrawych barw, pstrokatych wzorów i nietypowych połączeń kolorystycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here