Ostatnie tygodnie ciąży bywają wyjątkowo uciążliwe. Przyszła mama może czuć się wyjątkowo zmęczona. Coraz większy brzuch sporo waży a dziecko może nieprzyjemnie naciskać na nasz pęcherz. A to tylko wierzchołek góry dolegliwości jakie mogą spotkać przyszłą mamę.

Pod koniec ciąży powinniśmy unikać stresu. Jak długotrwały stres wpływa na skórę? Z pewnością wyjątkowo niekorzystnie. Szczególnie w ciąży, kiedy nasz organizm jest mocno obciążony i pracuje dla dwóch. Wiele przyszłych mam ma problem z zaśnięciem. Nieznośna zgaga może skutecznie utrudnić nam zapadnięcie w błogi sen. Warto pomyśleć nad tym co jeść na kolację a czego nie żeby zasnąć? Ciężkie posiłki z pewnością nam się nie przysłużą. A jeśli już dotknie nas zgaga warto sięgnąć po szklankę mleka. Powinna ona załagodzić ten stan. Najgorsze są ostatnie tygodnie ciąży, 39 tydzień ciąży – ostatni dni ciąży należą do tych najtrudniejszych. Wiele kobiet czuje ogromne zmęczenie. Bóle pleców oraz podbrzusza również są normą. Wiele mam ma skurcze przepowiadające, które niejednokrotnie mylą z tymi porodowymi. Nie są one jednak regularne. Nacisk na pęcherz wyraźnie wzrasta. Dziecko leży już bardzo nisko i jego ruchy mogą nam nawet sprawiać ból.

Na tym etapie wiele mam marzy już o porodzie. Nie tylko dlatego, że nie może się doczekać momentu trzymania maluszka w ramionach. Zmęczenie również się do tego przyczynia. W końcówce ciąży może być nam ciężko normalnie funkcjonować. Na szczęście to już ostatnia prosta prowadząca nas do długo wyczekiwanej mety.

www.manukazdrowie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here