Jak zrobić makijaż twarzy krok po kroku, by zabłysnąć?

Rozświetlony makijaż inspirowany techniką strobingu to hit minionego lata. Elementy błysku mogą być jednak z powodzeniem przemycone do makijażu jesienno-zimowego. Podpowiemy ci jak stworzyć piękny, subtelny i świetlisty makijaż, który nada twojej twarzy świeżości i wyraźnie ją odmłodzi.

Dewy make-up – makijaż twarzy krok po kroku

Podstawą rozświetlonego makijażu jest wypielęgnowana i zdrowa cera. Polki, zainspirowane dewy make-up, czyli azjatyckim trendem wizażowym, którego istotą jest utrzymanie zdrowej skóry, doskonale wiedzą, że piękny wygląd stanowi wynikową regularnej pielęgnacji. Peelingowanie, nakładanie maseczek i aplikacja kremu dobranego do potrzeb skóry to krok „zero” codziennego make-upu.
Jeżeli zależy ci na pełnym rozświetleniu skóry, stosuj kosmetyki z zawartością wyciągu z nasion bazylii. Udowodniono naukowo, że składnik ten zatrzymuje wodę w skórze i sprawia, że cera wygląda na naturalnie „mokrą” i w zdrowy sposób rozświetloną.

Makijaż twarzy krok po kroku – podkład

Do makijażu rozświetlonego używaj wyłącznie delikatnych podkładów lub kremów BB ze świetlistym wykończeniem, np. od Garniera. Twoja skóra powinna być naturalnie mokra i pełna blasku, dlatego wszelkie pudry matujące i fluidy z wykończeniem matowym nie wchodzą w grę.
Jeżeli nie potrzebujesz silnego krycia, możesz wymieszać swój ulubiony podkład z kremem nawilżającym. Ten zabieg spowoduje, że podkład będzie bardziej wodnisty i lepiej wtopi się w skórę, nie wytracając znacząco swojego pigmentu.
Pamiętaj, aby nie popadać w przesadę. Po nałożeniu kremu lub podkładu, odczekaj krótką chwilę i sprawdź, czy twoja skóra nie jest nazbyt rozświetlona. Zbyt duży blask możesz zniwelować lekkim pudrem transparentnym.

Makijaż twarzy krok po kroku – zrezygnuj z mocnego konturowania

Mocne konturowanie w stylu Kim Kardashian to pieśń przeszłości. Najnowsze trendy w azjatyckim makijażu orbitują wokół techniki drapingu, czyli konturowania różem. Odłóż bronzer i inne produkty do konturowania w sztyfcie i sięgnij po róż do policzków w kolorze fuksji. Na szczyty kości jarzmowych zaaplikuj rozświetlacz, np. Maybelline, Master StrobingStick, Illuminating Highlighter. Nie stosuj jednak highlighterów z mieniącymi się drobinkami – postaw na gładką taflę. Aby dopełnić efekt mokrego, rozświetlonego makijażu nałóż odrobinę rozświetlacza na czubek nosa, łuk kupidyna i środkową część twarzy (tuż pod oczami).

Makijaż twarzy krok po kroku – podkreśl usta

Makijaż ust jest najmniej angażującym elementem makijażu twarzy. Zasada jest jedna – matowe wykończenie nie wchodzi w grę. Zamiast matowej pomadki ,użyj błyszczyka albo satynowej szminki. Wybieraj kolory nude i pastelowe wariacje modnych odcieni.

Kiedy „przetestujesz” look w stylu dewy, przekonasz się, że nie warto wracać do makijażu w standardowym ujęciu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here