Hemoroidy przydarzają się osobom prowadzącym raczej siedzący tryb życia i odżywiające się dietą ubogą w błonnik. Niestety przypadłość ta dotyka coraz więcej osób, także młodych, a bywa, że i dzieci.
Hemoroidy są bardzo uciążliwą przypadłością. Ze względu na krwawienie z odbytu oraz bóle i pieczenie o różnym stopniu intensywności, potrafią one bardzo obniżyć jakość życia chorego.
Jeśli objawy nie są bardzo nasilone, a raczej umiarkowane proponowane jest głównie leczenie objawowe, czyli takie, które ma ograniczyć krwawienie, uśnieżyć ból i zapobiec stanom zapalnym. Dobry lek na hemoroidy może występować w różnych formach. Mogą to być kremy, maści, żele, a także tabletki oraz czopki. Aby zwalczyć ból, pieczenie, czy też swędzenie bardzo pomaga też odpowiednia higiena chorej okolicy. Zaleca się ciepłe kąpiele z olejkami eterycznymi, nasiadówki i przecieranie okolic odbytu leczniczymi naparami. Warto zaopatrzyć się w nawilżany papier toaletowy, który nie podrażni dodatkowo i tak już wrażliwych miejsc.
Dobry lek na hemoroidy z reguły szybko przynosi ulgę, ale musi być stosowany regularnie. Najczęściej występujące maści i kremy na hemoroidy zawierają lidokainę. Dobry lek na hemoroidy często zawiera też tribenozyd. Takie dobre leki na hemoroidy bardzo szybko przynoszą ulgę. Dobrze by jednak było, by lek działał także przeciwzapalnie, przeciwświądowo, a przede wszystkim przeciwobrzękowo. Tylko wtedy bowiem może pomóc zlikwidować nie tylko objawy, ale i przyczyny hemoroidów.
Lekarze coraz częściej na hemoroidy przepisują czopki. Nie są one najprzyjemniejsze w aplikacji, ale za to dodatkowo chronią one odbyt od środka. Czopki działają tam, gdzie pojawiają się problemy. Rozpuszczają się w kanale odbytu a wtedy tworzą w nim warstwę ochronną, która wzmacnia i uelastycznia błonę śluzową odbytu. Dobry lek na hemoroidy może być także głównie ziołowy. Szczególnie poleca się leki zawierające w swym składzie szałwię, nagietek i inne zioła, które mają właściwości przeciwzapalne i ochronne.

www.hemoroidy24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here