Fundacja „SOS dla Pań” prowadzi nieodpłatne poradnictwo dla kobiet, które znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej i materialnej.
Porad udzielają wyłącznie profesjonalne prawniczki. Pracują u nas wyłącznie kobiety ponieważ z wieloletnich doświadczeń wiemy, że panie znajdujące się na życiowym zakręcie łatwiej otwierają się przed innym kobietami, a obecność mężczyzn często powoduje dodatkowy stres.
Nasze prawniczki są wyspecjalizowane w prawie rodzinnym. Mają wieloletnie doświadczenie zdobyte w salach rozpraw i meandry – ciężkich zazwyczaj – rozwodów nie mają przed nimi żadnych tajemnic. Doskonale orientują się też we wszystkich kwestiach związanych z ustaleniem opieki nad dziećmi. Pomogły w podobnych sprawach setkom kobiet, zatem na pewno znajdą receptę również dla każdej zgłaszającej się pani. Doradzą także co zrobić jeśli rozwodzące się kobiety znalazły się również w trudnej sytuacji mieszkaniowej i materialnej. Podpowiedzą w którym urzędzie starać się o pozyskanie lokalu, a w którym zasiłku bądź zapomogi.
Nasza Fundacja współpracuje również z innym organizacjami pozarządowymi udzielającymi na przykład wsparcia psychologicznego. Najważniejsze w tak drażliwych kwestiach jest zapewnienie poczucia, że kobieta nie zostaje pozostawiona z problemami wyłącznie sama w sobie i są profesjonaliści, którzy udzielą oczekiwanego wsparcia.
Wszystkie porady udzielane są całkowicie nieodpłatnie. Wstępnych porad udzielamy również telefonicznie, a wszystkie panie, które zdecydują się na wizytę w Fundacji proszone są o zabranie ze sobą wszystkich potrzebnych w sprawie dokumentów.

www.bankowe.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here