Kominek w mieszkaniu - jaki wybrać

Kominek w mieszkaniu to nie jedynie źródło ciepła, ale także wspaniały element upiększający. Patrzenie w płomienie oddziałuje na nas relaksująco i dodaje przytulności nawet przestronnym pomieszczeniom. Niezależnie czy posiadamy już kominek i pragniemy go unowocześnić, czy jeszcze nie mamy, ważne jest znalezienie dobrego producenta kominków.

O czym pomyśleć przy wyborze kominka

Ceny kominków nie są niskie, więc lepiej upewnić się, że zakupiony artykuł będzie wysokiej jakości. Korpusy palenisk wyprodukowane ze stali kotłowej o grubości 4 mm są uznawane za jedne z najlepszych. Użyty materiał zapobiega powstawaniu odkształceń spowodowanych wysoką temperaturą. Producent wkładów kominkowych musi być w stanie zagwarantować, że konstrukcja jest bezpieczna i bezawaryjna. Na odpowiednią jakość będzie mieć też wpływ przebieg procesu produkcyjnego, przedmioty wykonywane manualnie charakteryzują się dbaniem o wykończenie.

Jak przerobić otwarte palenisko

Jeśli posiadamy niepraktyczny kominek o otwartym palenisku i chcielibyśmy zmienić go na bardziej wydajny i bezpieczny możemy skorzystać z dwóch rozwiązań. Pierwsze to drzwi do kominka. Będzie to rozwiązanie niedrogie, ale co za tym idzie niewiele podnoszące wydajność cieplną kominka. Zaletą tej opcji jest prosty montaż i możliwość zamówienia drzwiczek na wymiar.

Drugie rozwiązanie to zamontowanie kasety kominkowej. Co prawda kasety kominkowe kosztują więcej, ale gwarantują wydajność cieplną na poziomie 80%. Jest to istotne szczególnie jeśli kominek będzie głównym źródłem ogrzewania w naszym mieszkaniu. Kaseta kominkowa również nie wymaga dużego remontu i może zostać zainstalowana w obecnym kominku.

Zamówienie przez internet

Zarówno wkłady kominkowe, kasety kominkowe oraz drzwiczki kominkowe możemy znaleźć online na http://ignif.com/. Znajdziemy tam wytwarzane w Polsce artykuły, wykonywane ręcznie z surowców najwyższej jakości. Cała kolekcja tej firmy wyróżnia się najlepszą jakością i estetycznym wyglądem. Dzięki temu może pasować do różnych wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here